U12 dívky

Mladší žákyně Mistryně Pražského přeboru v halovém hokeji 2021/2022

Poslední kolo Pražského přeboru mladších žákyň se uskutečnilo v sobotu 5.2. již tradičně v průhonické hale. Soutěž byla do konce velmi napínavá a poslední kolo mělo rozhodnout, zda hradecký tým udrží vedení a přebor vyhraje. Naše mladší žákyně roli favorita zvládly a po velkém boji titul Mistryň Pražského přeboru v halovém hokeji 2021/2022 získaly.

HC Slavia HK – HC Bohemians 1:2

V prvním utkání se hradecké dívky střetly se stále se lepšícím týmem HC Bohemians. Vzhledem k tomu, že náš tým opět neodjel k utkání v kompletní sestavě, začátek duelu patřil hledání optimální sestavy. Bohužel Bohemka nás během utkání dostávala pod tlak a 2x skórovala. Naopak našim děvčatům chyběla přesná muška a přes všechny pokusy se povedlo pouze ve druhém poločase zkorigovat výsledek na 1:2.

HC Slavia HK – PH Mnichovice 7:1

Aby po konci soutěže mohl tým zvednout nad hlavu pohár pro vítěze, bylo třeba po ztrátě tří bodů s HC Bohemians v utkání s Mnichovicemi zvítězit. Naštěstí se k nám opět vrátilo střelecké štěstí a po několika pěkných kombinačních i individuálních akcích slavila děvčata výhru 7:1.

Tímto vítězstvím vybojoval tým 1. místo v konečném pořadí Pražského přeboru a získal vítězný pohár. Eliška Ostatnická byla vyhlášena se 43 góly nejlepší střelkyní soutěže a na 2. místě se umístila Karolína Lojanová, která v soutěži vstřelila 39 gólů. 
O pohár Presidenta ČSPH, tzn. o Mistra ligy, se hradecké hráčky utkají 19.2. s týmy, které obsadili 2. místo v „Pražském přeboru“ – SK Slavia Praha a 1. místo v soutěži „Čechy“ – HC Rakovník.

Autor: Šmídová Štěpánka

Mladší žákyně Mistryně Pražského přeboru v halovém hokeji 2021/2022