U12 dívky

Mladší žákyně vybojovaly v halové soutěži titul Mistra ČR pro sezónu 2021/2022

V sobotu 19. března 2022 se odehrály finálové zápasy halové soutěže kategorie mladších žákyň a žáků. Na hradecké dívky čekal známý soupeř SK Slavia Praha a vítěz soutěže Čechy západ HC Rakovník.


HC Slavia HK – SK Slavia PHA 6:1
Se Slavií děvčata 2x vyhrála a 2x prohrála, proto nabylo vůbec jisté, kdo bude mít v tomto utkání převahu. Hradečačky ovšem nenechaly nikoho na pochybách, že chtějí vyhrát a odvézt si celkové vítězství. Od začátku bojovaly, snažily se dostat soupeřky pod tlak a to se jim dařilo. V brance velmi dobrými zákroky tým podržela gólmanka Valerie Labuťová a tak nakonec HC Slavia Hradec slavila vítězství 6:1


HC Slavia HK – HC Rakovník 7:0 .
Ve druhém utkání čekal na Hradec neznámí soupeř HC Rakovník, proto byl začátek z obou stran spíše opatrný. Děvčata z Rakovníka dobře plnila defenzivní úkoly, bránila od půlky hřiště, což hradecké hráčky překvapilo a chvíli hledaly recept, jak obranu soupeře překonat. S postupem času se dostávaly do větší herní pohody a proměňovaly šance. Konečný výsledek 7:0 nenechal nikoho na pochybách, kdo se stal Mistrem ČR v kategorii mladších žákyň.

Individuální ocenění převzala Lojanová Karolína, která byla vyhlášena nejlepší střelkyní finálových bojů.

Děvčata gratulujeme!
Autor: Šmídová Štěpánka
Výsledky v sekci „Rozpis utkání“

Mladší žákyně vybojovaly v halové soutěži titul Mistra ČR pro sezónu 2021/2022