2. liga muži

Muži „B“ ukončili svoji soutěž jednoznačným vítězstvím a obsadili čtvrté místo

HC Slavia HK „B“ – HC Praga „B“  13:2

Mužské „Béčko“ 13.2.2022 ukončilo svoji halovou soutěž na palubovce Zeleného pruhu, která je shodou okolností domovskou pro tým našeho soupeře HC Praga „B“.
Tým HC Praga měl výrazně vyšší hráčský věkový průměr a tím v jeho prospěch hrály herní zkušenosti na jednotlivých postech. My jsme se soupeře, ale nezalekli a po třech minutách hry se ujali vedení. Stačilo pár dalších akcí a v poločase svítilo na ukazateli průběžné skóre skoré 7:1. Gólově jsme i v druhém dějství byli výrazně úspěšnější a přidali ve zbytku hrací doby dalších šest zásahů. Utkání skončilo naším jednoznačným vítězstvím 13:2.

Muži „B“ prošli těžkou halovou sezónou. Hradecká soupiska se dlouhodobě potýkala s vysokou marodkou, kombinovanou s „covid opatřeními“. Minulé kolo musel tým dokonce kontumovat ve prospěch soupeře. Výrazně omlazený kádr o hráče věkem dorostence, tak neměl po celou soutěž lehkou úlohu. Konečné čtvrté místo a tedy ta nepopulární „brambora“ je ve finále zasloužená. Úspěchem je zároveň za jedenáct zásahů i třetí místo v tabulce střelců pro našeho Jirku Kuličku.

Autor: Adam Erben