Muži duel s HC Bolevec zvládli a za cenné vítězství berou tři důležité body

HC Slavia Hradec Králové – HC Rakovník 4:9

Jako první nás čekala odveta s tým HC Rakovník, se kterým jsme první kolo odehráli velmi vyrovnaný a bojovný duel. Proto jsme si věřili a i o do druhého utkání očekávali opět vyrovnaný souboj. V páté minutě otevřel skóre hrající trenér Jirka Kulička, ale tým Rakovníka se nenechal zaskočit a během dvaceti minutu skóre otočil na 1:5.Následně se premiérově v halové extralize trefil Adam Erben a korigoval na 2:5. Soupeř nám, ale v další minutě opět odskočil. Ke konci duelu už byl vidět výkonnostní rozdíl mezi oběma týmy. HC Rakovníku přidal na důrazu a má soutěž velmi dobře rozjetou a je velkým adept na titul MČR. Utkání skončilo 4:9. I přes výraznou prohru jsme podali solidní bojovný výkon a za to chci náš tým pochválit.

HC Slavia Hradec Králové – HC Bolevec 7:4

V druhém utkání jsme nastupovali proti HC Bolevec. Byl to pro nás jeden z nejdůležitějších zápasů, který musel být výherní. Trochu oslabenou sestavu boleveckých jsme nechtěli vůbec podcenit. Po 4. minutách náš tým prohrával 1:0. Vůbec nám to neuškodilo, naopak nás to zvedlo. Po chvíli bylo skóre v náš prospěch 3:1, ale to se do poloviny hrací doby srovnalo na 3:3. V druhé půlce jsme si otevřeli střelnici a nasázeli soupeřům 4 góly. Konec zápasů nám zdramatizovaly karty a jeden soupeřův gól. Konečný výsledek 7:4 a velmi cenné vítězství.

Autor: Jiří Kulička