Muži i přes kvalitní výkon, doma bez bodů

Po odbojovaném utkání v Liticích nás v sobotu 17.9.2022 čekal duel s pražským týmem HC 1946 Praga. Již před zápasem jsme věděli, že to doma bude úplně jiné než v Plzni. Do hrací doby jsme vstoupili velmi dobře a hned v prvních minutách otevřel skóre hrající trenér Jirka Kulička, kdy z vrchu kruhu střelou nad vyrážečku nedal gólmanovi šanci. V prvním poločase jsme byli hodně na balónku, fungovalo nám přenášení hry, náběhy hráčů a celý herní systém, kterým bychom se chtěli i nadále prezentovat. Bohužel soupeř se dokázal gólově prosadit také a do druhého dějství jsme vstupovali smírně 1:1. Co se povedlo nám v prvním poločase, tak se podařilo i soupeři a hned z rozehrávky a následné dlouhé puše zvýšil na 1:2. Třetí čtvrtina byla spíše na straně soupeře a z našich chyb v obraně dokázala Pragovka zvýšit na 1:3. Ve 45 minutě si dobře postavený Adam Erben zapsal svůj letošní premiérový gól, kdy do odkryté branky bez váhání nasměroval míček. Skóre tak v tu chvíli bylo 2:3. Bohužel se soupeři podařilo odskočit ještě o jeden gól a v závěru zápasu už jen korigoval skóre Theodor Walter na konečných 3:4. Ze zápasu nás mrzí několik velkých neproměněných šancí ve střeleckém kruhu a neproměněné rohy. I tak hodnotím utkání spíše pozitivně, protože to nebyl vůbec špatný výkon na nově omlazený tým. Je vidět, že se musíme ještě sehrát, ale věřím že s přibývajícími duely naše forma a výkonnost poroste. V sobotu nás čeká utkání v Praze s  HC Bohemians, tak nám držte palce.
Autor: Tomáš Hynčík