Muži odjeli po nevydařeném výkonu z posledního kola s prázdnou

HC Slavia Hradec Králové – HC Bohemians 4:12

V prvním zápase nás čekal soupeř pražských Bohemians. Dopředu jsme věděli, že jakýkoli bod by pro nás byl velký úspěch a mohl nám velice pomoci v záchraně, případně přiblížit i play off. Bohužel vstup do utkání nám vůbec nevyšel. Soupeřem nás potrestal za sebemenší chybu a vedl 1:4. Do poločasu se nám povedlo vyrovnat skóre a do dalšího poloviny jsme vstupovali od nuly. Bohužel pro nás ne na moc dlouho. Bohemians nám odskočili na 4:7. Poté co obdržel Kodym druhou žlutou kartu a zápas pro něho skončil, dohrávali jsme ve čtyřech a už tak rozjetá Bohemka nám nedala šanci a vyhrála s přehledem 4:12.

HC Slavia Hradec Králové – HC Bolevec 5:9

Ve druhém utkání nás čekal plzeňský Bolevec. Věděli jsme, že to je pro oba týmy souboj o udržení v extralize. Chtěli jsme zopakovat výkon z našeho předešlého společného utkání. To se nám opravdu vůbec nepovedlo. Nechali jsme se zaskočit hned ze začátku. Po 13. minutách vedl tým Bolevec 0:5. Museli jsme zabrat a podařilo se nám vstřelit dvě branky, bohužel jsem neproměnil důležitou penaltu a soupeř nám do poločasu ještě odskočil o další gól. Ve druhém dějství i když jsme Bolevec trochu zatlačili soupeř ukázal, že byl ten den prostě lepším týmem a zvýšil na 3:8. Na konci duelu už jen korigoval skóre hrající trenér Jirka Kulička na konečných 5:9.

V sobotu jsme odehráli velmi špatné zápasy. I když šance na udržení extraligy stále je, tak to pro nás bude velmi těžké, protože nás v příštích kolech čeká pražská Slavia a Litice.

Autor: Tomáš Hynčík