Muži v nadstavbě uspěli, jednoznačným vítězstvím nad HC Praga odvrátili baráž a tím udrželi extraligu i pro sezónu 2023/2024

HC President – HC Slavia Hradec Králové 5:1

1x Kulička

V pátek 19.5. jsme se po práci/škole vydali na cestu do Prahy. Nastoupili jsme k večernímu utkání s HC President. Úvodní duel nadstavby začal vyrovnaně. Mohli jsme vést 2:0, ale bohužel se nám opakovaně nepodařilo prostřelil gólmana. Co jsme nezvládli my zvládl President. Tři rychlé góly za sebou z penalty, úniku a rohu znamenaly negativní skóre 0:3. To nás sice rozhodilo, ale v tento moment jsme se ještě postupně vrátili do hry a snížili na 1:3. Následoval kolaps naší disciplíny. V rukou rozhodčích se zelenalo a žlutilo a nám přibyly v síti další dva góly, z toho jeden z penalty.

HC Hostivař – HC Slavia Hradec Králové 3:2

2x Kulička

Než se nám povedlo zahodit z hlavy páteční nepovedený duel nastupovali jsme v sobotu ráno na hřiště v Hostivaři.
Nová taktika nám vyhrála začátek utkání. První čtvrtinu jsme ovládli 2:1. Bohužel nám síly začaly docházet. Dvě utkání ve dvou dnech v rozpětí několika hodin prakticky bez střídání, byly nad naše možnosti. Od druhé čtvrtiny se utkání změnilo sice ve vyrovnanou bitvu, ale v té měla víc štěstí Hostivař. Dvakrát skórovala a my prohrály 2:3. Podali jsme však o 200% lepší výkon než v pátek. I přes prohru jsme mohli být alespoň s výkonem částečně spokojeni.

HC Slavia Hradec Králové – HC Praga 5:1

3x Kulička, 1x Erben, 1x Walter

Poslední a nejdůležitější duel nadstavby nás čekal na domácím hřišti v sobotu 27.5. Soupeřem nám byl tým HC Praga. Jakýkoliv jiný výsledek než naše výhra, by pro nás znamenal postup do baráže a tím přímý souboj o setrvání v soutěži.  Naprosto skvěle odehraná první čtvrtina přinesla vedení 1:0. Ve druhé čtvrtině jsme vybojovali roh. Z naší majestátní kombinace, která nám na jaře přinesla hodně gólů se podařilo tečovat míček mezi gólmanovy betony. Do konce poločasu dokázala Praga tečí také skórovat. Na konec se ukázalo, že to byl jediný zásah našeho soupeře. Druhý poločas už byl jen v naší režii. Protivníkovi jsme nedali k balónku skoro ani „čuchnout“. A náš ofenzívní tlak rostl. Erben si vybojoval penaltu a proměnil. Skvělou akci našeho kapitána dokázal tečovat Kulička a poslední krásný bekhendový „hřebík do rakve“ trefil Walter. Výhrou jsme si dokázali udržet místo v extralize.

Tímto bych chtěl poděkovat všem klukům za těžkou, ale slušně odmakanou sezónu. I přes některé horší výkony se nám podařilo ukázat, že přeci jenom hokej umíme. Velké díky patří klukům, co za nás hostovali, Tomáš Vodenka, František Svoboda a Matouš Blecha, borci díky moc!

Autor: Jiří Kulička