Na domácím hřišti se na jaře poprvé představili muži. Z bodů se i přes vyrovnanou hru radoval soupěř.

HC Slavia Hradec Králové – HC Bohemians 3:4

V sobotu 15.4. Jsme nastoupili na domácím hřišti k druhému utkání jarní části proti týmu HC Bohemians. Soupeř dle mého úsudku je jeden ze tří nejlepších týmu v extralize. Do utkání jsme s tímto vědomím nastupovali a i přes naši úzkou sestavu jsme chtěli uhrát co nejtěsnější výsledek a zvednout si sebevědomí do dalších zápasů. To se také povedlo. Na podzim jsme se soupeřem odehráli hubený výsledek 1:3. V sobotu tak byla taktika v podstatě dost obdobná.

Utkání bylo po celo dobu vyrovnané a velmi fyzicky náročné. My jsme i přes sílu soupeře minimálně v první poločase drželi krok. V druhém dějství začala Bohemka přebírat lehce iniciativu a navíc se nám hned v úvodu zranil kapitán Tomáš Hynčík. V souboji od odraženého míčku měl rozseknuté čelo a zápas pro něj skončil, hned vzápětí se navíc zranili další dva spoluhráči. Střídačka se začala plnit „marody“ a toto hektické dění nás rozhodilo z rytmu a celý zbytek zápasu nám docházel dech. I  přesto se v posledních minutách utkání podařilo dostat Bohemku pod tlak a sahali jsme po remíze. Štěstí ale v závěrečném breaku stálo proti nám.  
Musím vyzdvihnout našeho kanonýra Jiřího Kuličku, který celé utkání díky „svému hladu“ po gólu pro nás držel naději, nastřílel všechny 3 góly. Dále výborně odchytaný zápas od Marka Vodičky. Vůbec nedal na sobě znát trému a pochytal neskutečné množství střel. Dostali jsme jen jediný gól ze hry, zbytek bylo z rohů. Také je na místě poděkovat dvěma starším žákům Tobiášovi a Romanovi, kteří doplnili náš kádr a odbyli si premiéru v mužích. Jejich výkon předčil mé očekávání. Je co zlepšovat, ale kluci měli chuť hrát a makali. I zbytek týmu si zaslouží kredit za bojovného ducha během celého duelu. Co jsem sledoval, tak každý tam nechal vše a i díky tomu jsme odehráli výsledkově i herně vyrovnané utkání se soupeřem jako je HC Bohemians. 
Příště nás čeká tým HC President, kde si chceme odvézt povinné 3 body.

Autor: Adam Erben

Na domácím hřišti se na jaře poprvé představili muži. Z bodů se i přes vyrovnanou hru radoval soupěř.