Naše děvčata v reprezentačním dresu vybojovala zlaté medaile a v Klagenfurtu zvedla nad hlavu vítězný pohár

Po jarních přípravných kempech kategorie U16 jsme vyhlížely nominaci na Světové hry do rakouského Klagenfurtu. A povedlo se, mohly jsme se pyšnit startem v reprezentačním dresu. Dora, Kája, Eliška a Téra jsme byly nominovány do českého výběru U16. Reprezentace našeho klubu byla více než početná a nominováni nebyli jen čtyři dívky, ale také čtyři kluci. 

Ve čtvrtek 22.6. 2023 byl den odjezdu. Vyjížděli jsme z Prahy a ve večerních hodinách jsme přijeli na místo dění. Po příjezdu jsme si šli všichni projít celý areál. Dali si večeři a vydali jsme se ke zdejšímu jezeru. 

V pátek ráno nás čekal hned první zápas s týmem ASV München 2. V tomto utkání jsme si spíš zvykaly na povrch hřiště. Nebylo to totiž normální hřiště na pozemní hokej, ale hrály jsme rovnou na fotbalovém hřišti. Zápas jsme vyhrály s přehledem 5:1. Za pár hodin nás čekal náš druhý a poslední zápas pátečního dne, utkání proti týmu Dürkheimer HC. Charakterizovala bych ho tak, že jsme soupeřky nepustily za naší půlku. Bohužel jsme ale nebyly schopné dát gól. Utkání skočilo nerozhodně remízou 0:0. Odpoledne nás čekal odpočinek. Šly jsme fandit našim klukům. Po všech zápasech se šlo na Opening ceremony. Představovaly se tam všechny země co na UWG byly. Za všechny holky bych řekla, že to byl fakt nezapomenutelný zážitek. Suprově připravené a moc jsme si to užily. 

V sobotu jsme měly stejný plán. Ráno jsme začaly hrát s rakouským týmem „Hockey for all‘‘. Ty jsme jednoznačně porazily 13:0. V tomto zápase se prosadila i naše hráčka Terka hned dvěma góly. Po obědě nás čekal předposlední zápas s nizozemským týmem HC Ares. Byly to nizozemky to v hokejovém světě mluví za vše. My jsme, ale znaly svoji sílu  a šly jsme do toho zápasu s tím, že na ně máme a chceme si ho urvat pro sebe. To se povedlo. K ničemu hokejovému jsme je nepustily a jasně jsme je přehrály  4:1. Potvrdily jsme si tak roli favorita na tomto velkém turnaji. V sobotu večer jsme jako doprovodný program měli hráčskou PARTY. Další krásný zážitek do sbírky. 

V neděli nás čekal poslední den. Ráno jsme šly na náš úplně poslední zápas proti holkám z německého týmu ASV München 1. Vítězství v tomto utkání pro nás znamenalo, že si na krk pověsíme zlaté medaile! Po celou hrací dobu jsme jasně dominovaly  a s přehledem vyhrály 8:0. V tomto utkání se prosadila Eliška dvěma góly. 

Takže ano, nikdo naše prvenství nečekal, ale spadlo to tam! Ještě před medailovým ceremoniálem hráli naši kluci o třetí a první místo. Obě dvě utkání byla dost vyhrocená, ale kluci to zvládli krásně a zlatý double a k tomu jedna bronzová, to je něco nádherného. Po všech odehraných zápasech nás čekal medailový ceremoniál. Předali nám medaile, pohár trošku jsme si „zakřičely“ a mohli jsme jet domů. 

Zahrály jsme si parádně, ale jen o hokeji to nebylo. Našly jsme si tu spoustu nových přátel jak z Česka, tak i ze zahraničí. Byla to krásná zkušenost a s děvčaty doufáme, že to nebude reprezentační zkušenost poslední. Z těchto čtyř dnů to jsou zážitky na celý život. 

Chtěla bych moc poděkovat našim trenérům za to co umíme, že s námi měli vždy velkou trpělivost a hlavně díky nim teď můžeme sbírat takovéto zážitky. V neposlední řadě bych chtěla poděkovat i trenérům ČSPH, že jste nám tu možnost dali a vzali nás na tuto super akci.

Autor: Tereza Pražáková

Fotky: Michal Lupač

Pátek: https://eu.zonerama.com/michallupac/Album/9968701

Sobota: https://eu.zonerama.com/michallupac/Album/9982627

Neděle https://eu.zonerama.com/michallupac/Album/9995589

Naše děvčata v reprezentačním dresu vybojovala zlaté medaile a v Klagenfurtu zvedla nad hlavu vítězný pohár