U10

Náše „dvanáctky“ v kategorii U10 mix vybojovaly na Májovém turnaji bronz

O uplynulém víkendu na našem Májovém turnaji tým U10 „12“ absolvoval utkání, kde poprvé změřil své síly se zahraničními kluby.

V pátek 10.6. jsme přivítali našeho prvního soupeře – litevský Sirvintos Sport Centrum U10 mix. Někteří hráči díky školním povinnostem měli časově hodně nadupaný program, ale na hře to naštěstí od prvních minut vůbec nebylo znát. Na soupeře jsme doslova vlétli. Konečné skóre jsme uzavřeli na 11:0.

V sobotu nás čekal další zahraniční tým, tentokrát slovenské ŠK Šenkvice U10 mix. Hned od prvních minut jsme se snažili hrát ofenzivně a protože jsme si do soboty přenesli střeleckou formu, vyhráli jsme 13:0. Odpoledne jsme nastoupili proti chorvatskému klubu HK Trešnjevka U10 mix. Soupeř nás ani v tomto případě nepřehrál. Jednoznačně jsme zvítězili 9:0 a celou skupinu vyhráli s krásným skóre 33:0.

Ve čtvrtfinále jsme porazili další slovenský tým tentokrát HKM Nová Dubnica 8:0 a těšili se na nedělní boje o medaile.

V neděli ráno nic nenasvědčovalo tomu, že by se krásně roztočený stroj mohl zadrhnout. Nastupovali jsme do semifinále proti  TJ Sokol Kbely U10 mix  jako mírný favorit. Vzápětí se, ale ukázalo jak umí být sport nepředvídatelný. Hned v úvodu jsme šli do vedení  1:0. Následný kolaps našich útočníkům, kteří nedokázali své střely dostat za výborně chytající soupeřova brankář znamenal, že soupeř začal otáčet utkání ve svůj prospěch. Kbely začali ohrožovat naši branku útočnými výpady, hned dva proměnili a otočili skóre na 2:1. Půl minuty před koncem jsme měli ještě naději v podobě nájezdu, ale ten jsme bohužel také neproměnili a tak do finále postoupil náš protivník.

V boji o třetí místo jsme nastoupili opět proti ŠK Šenkvice U10 mix. Soupeř oproti prvnímu utkání vyměnil brankáře a najednou byl duel více než vyrovnaný. Celou dobu jsme sice vedli, ale pouze o jeden, dva góly a bohužel se nám nedařilo vsítit další. Fanoušci náš tým mohutně podporovali a možná i díky tomu jsme náš tlak chvíli před koncem potvrdili i gólově a vyhráli 4:2. Před houževnatými soupeři budeme ale muset mít do budoucna větší respekt.
Na turnaji jsme se herně i výsledkově přesvědčili o našem herním vzestupu, ale hlavně víme, že je stále spousta věcí, které chceme zlepšovat.

Autor: Petr Vojtěšek