U10

Naše přípravka Vicemistrem halové soutěže 2021/2022

Poslední únorovou neděli 27.2.2022 jsme přímo z běžkařského soustředění v Čenkovicích vyrazili na naši známou palubovku pro tuto zimu na pražský Hagibor. Čekalo nás finále halové sezóny. Před začátkem bylo jasné, že HC Hostivař má díky bodovému náskoku 1. místo jisté. My jsme mohli dosáhnout na pěkné druhé místo na které si, ale také brousily zuby HC Praga a Sokol Kbely. Vše bylo tedy ještě otevřené. K prvnímu utkání jsme již nastupovali s vědomím, že medaile máme jisté. Před námi hrané utkání Praga – Kbely skončilo remízou a dělba bodů nám v tento moment zajistila minimálně bronz. Tento výsledek se nakonec ukázal jako klíčový i pro naše stříbrné umístění.

Slavie Hradec Králové : Slavie Praha B  7 : 0
Do utkání jsme doslova vlétli a dle pokynů jsme nedávali soupeři moc času na kombinaci. Rychlé a časté střídání posílalo na hřiště stále čerstvé hráče. Mohli jsme tak předvádět hezký, rychlý hokej, který se nám dařilo potvrdit i góly. Občasné chyby v kombinaci nás netrápily, protože jsme je dokázali obratem napravit a vytvářet si stále další šance. Náš brankář nebyl pro tento zápas moc vytížen a tak poločasové 6:0 v náš prospěch bylo jen spravedlivým vyústěním dění na palubovce. Ve druhé půli se snažil soupeř do utkání vrátit my statečně odolávali a tak se skóre již moc neměnilo. Naše houževnatost a na konci sezóny hodně zlepšená hra v obraně soupeři moc nedovolila a tak jsme první krůček ke druhému místu výsledkem 7:0 měli zdárně za sebou.

Slavie Hradec Králové : Praga  4 : 4
Ještě před utkáním s HC Praga jsme zjistili, že náš soupeř nastupuje pro nás ve velmi neoblíbené podobě, tzn. bez brankáře a s hráčem v poli navíc. Protože to pravidla v této kategorii v hale umožňují, museli jsme se s tím herně srovnat. Hned od prvních okamžiků bylo jasné, že nás čeká těžký úkol. Hrací dobu jsme začali prvním gólem my a hned vzápětí gólovou příležitostí s netrefenou brankou. Tyto okamžiky vykřesaly jiskřičku naděje, že by se utkání mohlo pro nás vyvíjet dobře. Obzvlášť když jsme měli spočítáno, že nám na stříbro stačí bodově jen remíza. Od této chvíle se však situace změnila a Pragovka s hráčem v poli navíc, začala diktovat hru. Náš tým se se stále volným hráčem nedokázal vyrovnat. Obrana nevěděla kam dřív a ani častým střídáním se situace nezlepšovala. Poločasové 1:3 tak bylo pro nás ještě docela přijatelné. Od začátku druhé půle jsme doháněli dvougólové manko. Pouze sporadické útočné výpady ke kýženým gólům nevedli. Na některých hráčích začínala být znát únava a v tuto chvíli to vypadalo s druhým místem dost bledě.K obratu zavelel náš brankář. V posledních minutách doslova čaroval, „vychytal“ mimo jiné gólovou dorážku z nájezdu. Přidali se k němu hráči v poli a díky velké bojovnosti a zarputilosti jsme dokázali štěstěnu přiklonit na svoji stranu. Snížením na 4:3 jsme se před koncem utkání dostali do hry. Remízový gól na 4:4, jsme vstřelili během poslední půl minuty. Soupeř již nestačil víc reagovat. Po tomto dramatu mohla vytrysknout radost z druhého místa naplno. Následovalo vyhlašování a předávání stříbrných medailí a poháru.

Zhodnocení halové sezóny 2021/2022
V základní skupině jsme vybojovali druhé postupové místo. Rozlosování finálových kol bylo pro nás hodně nepříznivé. Dva termíny finálové skupiny se uskutečnily o našich jarních prázdninách a na třetí poslední kolo jsme museli odjíždět přímo z kondičního soustředění. Ukázali jsme, že celý tým má velký potenciál a „s pohyby na soupisce“ jsme si poradili.
Za celkový přístup musíme našim hráčům poděkovat, bylo jen málo hluchých míst, kde by se nesnažili. Za trenéry můžeme říct, že pozitiva výrazně převyšovala a to i přes chyby, které jsou v tomto věku neoddiskutovatelnou součástí učení. Všechny nás halová sezóna bavila, obzvláště když skončila takovým výsledkem. Někteří hráči se za halovou sezónu hokejově zlepšili výrazněji, někteří méně. Jsou, ale i tací, kteří musí zlepšit docházku jak na tréninky tak na utkání a tím bychom měli mít další prostor výkonnostně růst. U všech je však vidět, že mají chuť na sobě pracovat. Z celkově druhého místa máme obrovskou radost. Zároveň nás umístění trochu zavazuje do budoucna. Chceme se hokejem bavit stále a doufejme, že podobné úspěchy zopakujeme a navíc se nám naše řady podaří rozšířit i o nové kamarády a spoluhráče.

Autor: Vojtěšek Petr