Naši borci s lvíčkem na prsou ovládli UWG Klagenfurt 2023. Společně s děvčaty berou vítězný double

Celé jaro jsme hokejově makali, abychom byli zařazeni do výběru U16, který se měl účastnit Světových her mládeže v rakouském Klagenfurtu. Z našeho klubu byli nominováni Dominik Bažant, Roman Vacek, Vojta Vejvoda, Tobiáš Chládek a jako náhradník Radim Vodička.

Vše začalo ve čtvrtek ráno odjezdem z Prahy. Cesta ubíhala jako voda, v podvečerních hodinách jsme dorazili ke stadionu v Klagenfurtu. Ihned po příjezdu se nás ujali organizátoři celé akce a zanedlouho jsme byli ubytováni. Ještě ten večer jsme se vydali k tamnímu jezeru, kde si každý podle svého přání zvolil program. 

Pátek:

Druhý den už se šlo na věc. Dopoledne jsme pozorovali obě utkání děvčat a po obědě jsme přišli na řadu my. Byly jsme rozděleni do dvou herně vyrovnaných týmů. Tobiáš, Dominik a Roman byli zařazeni do týmu I. a Vojta do týmu II. Jako první sehrál utkání náš druhý tým. Hravě si poradil s bulharskou Sofií. Průtrž mračen  tento zápas předčasně ukončila. To ovšem nezměnilo nic na tom, že si český výběr odnesl pohodovou výhru. S počasím to dál bylo složitější. Ranní pařák vystřídal prudký déšť a tak kromě předčasného ukončení zápasu našeho druhého týmu, musel být odložen i začátek utkání prvního týmu. Do duelu jsme šli i přes ne zrovna ideální podmínky s plným odhodláním urvat ho pro sebe. To se bohužel nepovedlo. V prvním měření sil jsme padli s rakouským Hockey for all 0:1. 

Večer to už byla ale jiná. Oba naše týmy přejely svého soupeře. Konkrétně tým II. porazil Dürkheimer HC 1 4:1 a tým I. s přehledem porazil Dürkheimer HC 2 5:1.

Po skončení hokejového programu následoval velkolepý zahajovací ceremoniál. Na ploše fotbalového stadiónu se prezentovaly účastnické země jedna za druhou. Nás zastupoval dole na hřišti Roman a my ostatní pak vše sledovali a aplaudovali z ochozů. Vše bylo doplněno kulturním programem. Neskutečný zážitek pro všechny. Jako na opravdové olympiádě!

Sobota:

V sobotu ještě druhý tým dohrával svoji skupinu utkáním profi ASV München které dopadlo výsledkově 3:1 pro český tým. Potom přišla na řadu semifinále. Výsledky ze základní skupiny postavily proti sobě naše dva týmy. Ve vyhrocené bitvě do toho obě dvě družstva dala vše. Štěstí se přiklonilo na stranu našeho prvního týmu, který ze zápasu odešel vítězně se skóre 3:1. Gólově se prosadil Roman. Mezitím naše děvčata ovládla další dvě utkání. Hlavně to s nizozemským týmem HC Ares bylo velice důležité. Vítězství v poměru 4:1 bylo hodně cenné. Celkové prvenství tedy měla děvčata i přes remízu v druhém utkání turnaje ve svých rukách, lépe řečeno na svých hokejkách. 

Neděle:

V neděli byly na řadě chlapecké medailové bitvy. Ještě před tím si ale dívky zajistlily zlatou medaili a tím turnajový triumf. Jasně převálcovaly německý ASV München 18:0. Následně jsme přišli na řadu my chlapci. Náš druhý tým sehrál zápas o bronz s rakouským Hockey for all a z utkání odešel vítězně s bronzovou medailí. Svého soupeře porazil 1:0. Následovalo vyvrcholení celého turnajového dění, bitva o zlato! Nálada v týmu byla velmi bojovná, všichni viděli před očima jen jednu věc, a to zlatou medaili a pohár pro vítěze nad hlavou. Zápas s Dürkheimer HC 1 byl více jak vyrovnaný s šancemi na obou stranách. Jako rozhodující se ukázala trefa našeho kapitána Honzy Maška. S posledním hvizdem rozhodčích ukončujícím finálové utkání, odstartovala obrovská euforie celého týmu i celé naší výpravy a dalších fanoušků na tribunách. Dosáhli jsme v našich očích obrovského úspěchu!

Už totiž bylo jasné že UWG 2023 v pozemním hokeji ovládl první tým České republiky. Nakonec nás čekalo slavnostní vyhlášení. Převzali jsme medaile a nad hlavu zvedli poháry, proběhla bouřlivá oslava a mohli jsme jet domů. 

Celá akce byla výborně zorganizovaná jak ze strany našeho hokejového svazu tak i ze strany pořadatelů světových her. Všechny doprovodné akce během turnaje jsme si moc užili. Jsme rádi, že jsme s lvíčkem na prsou mohli vyběhnout na hokejové hřiště a pevně doufáme, že si reprezentaci našeho hokeje ještě někdy v budoucnu zopakujeme, uděláme proto vše.

Děkujeme našim trenérům, kteří nás vše naučili, díky nim jsme mohli zažít tento úžasný pocit.

Našli jsme si nové kamarády a to i z ciziny. Celé UWG hodnotím jenom a jenom pozitivně a moc si vážím toho, že jsem byl nominován do tohoto výběru. Řekl bych, že nejsem jediný, který odsud bude mít zážitky na celý život. 

Autor : Tobiáš Chládek

Fotky: Michal Lupač

Pátek: https://eu.zonerama.com/michallupac/Album/9968701

Sobota: https://eu.zonerama.com/michallupac/Album/9982627

Neděle https://eu.zonerama.com/michallupac/Album/9995589

Naši borci s lvíčkem na prsou ovládli UWG Klagenfurt 2023. Společně s děvčaty berou vítězný double