U12 chlapci

Postup do bojů o titul

V neděli 8.10. jsme se za deštivého počasí představili v Mnichovicích na třetím dvoukole této sezóny. Oba zápasy byly poměrně důležité, protože měly rozhodnout, zda budeme hrát finálovou skupinu nebo ne. O to více nás mrzelo, že ani k jednomu dosavadnímu zápasu v sezóně jsme nebyli v plné síle, jelikož se neustále potýkáme s větší marodkou než obvykle.

V prvním zápase jsme nastoupili proti pražské jmenovkyni ze Slavie. Od začátku utkání byla hra ve vyšším tempu, než jsme zvyklí. Po několika chybách jsme brzo prohrávali 0:2, ale stále jsme se snažili držet tempo hry. Na góly soupeře jsme odpověděli několika slibnými šancemi, ale z nich jsme dokázali vytěžit pouze jeden gól, což je v této kategorii bohužel málo. Soupeř vsítil další góly a postupem času nás začal přetlačovat fyzicky i herně. Našim hráčům začali ubývat síly a konečné skóre se zastavilo na 3:8.

Po malé přestávce jsme nastupovali k druhému zápasu s domácími Mnichovicemi. Poučeni z předešlého zápasu jsme se snažili od prvních minut vyvíjet tlak na soupeře, což se ukázalo jako zásadní. Domácí se nám tímto podařilo zaskočit a šli jsme do brzkého vedení. Po spoustě promarněných šancích se nám nedařilo pravidelně navyšovat skóre, a tak jsme o poločase vedli pouze 3:0, vedení však mohlo být dvojnásobné. Po změně stran na nás soupeř začal dotírat a snížil na 3:2, více se mu ale nepovedlo. Po několika nedůrazech a hodně kostrbaté hře se našim borcům přece jen podařilo vstřelit další góly, a i když unaveni, vyhráli jsme 5:2.

Doufáme, že tyto zápasy i ukázaly některým hráčům, že je třeba zlepšit tréninkovou morálku a tím i fyzickou kondici, protože tímto výsledkem jsme se probojovali do horní skupiny, která bude hrát o celkové prvenství. S ohledem na věkové rozložení našeho týmu, kde jsme jedni z nejmladších, je toto určitě nad očekávání.