Vedení klubu

Povedená klubová tradice „Vánoční bowling párty“ uzavřela náš úspěšný hokejový rok 2022

Stejně jako loni se naše „mladé hokejky“ sešly na Vánočním turnaji v bowlingu v zábavním centru A-sport v Malšovicích.
Vyměnily sportoviště za dráhy a hokejky za bowlingové koule a poměřili své síly v trošku jiném sportovním odvětví – v bowlingu. 

V tomto předvánočním čase se nás v Malšovicích sešlo více než 60. Z toho počtu jsme dali dohromady celkem 40 hráčů, kteří na osmi drahách vytvořili 8 týmů. Soutěžili mezi  sebou o ceny, které byly spíše symbolické, ale náboj měl turnaj ohromný. Všichni se do bojů „ponořili“ a strávili tak krásné tři hodiny na drahách. Vše bylo samozřejmě doplněno i něčím dobrým do sosáčků.

Protože výkonnost hráčů byla rozdílná díky fyzickým dispozicím daných věkem, rozdělili jsme hráče do několika kategorií. Kategorie pak „vybavili“ handicapy, aby i soutěž družstev byla co nejvíce regulérní. V každém týmu byli rovnoměrně zastoupeni hráči ze všech věkových skupin. Týmy si navíc musely vymyslet svůj název, což byl první důležitý úkol. 

Pak se již rozeběhly samotné soutěže. Měli jsme možnost vidět řadu pěkných výkonů, ale hlavně to všechny moc bavilo. Nakonec se stihly odehrát tři celé hry. Jelikož se ne vždy každému všechno podaří hned, do soutěží jsme započítali jen dvě lepší ze tří her.

I když výsledky nejsou až tak důležité, naši sportovci jsou na ně zvyklí, a tak proběhlo na konci krátké vyhlášení některých výkonů.

Nejlepším týmem se stali „Jiříkovi mazánci“ ve složení Šimon Pražák, Jirka Kožešník, Tobiáš Chládek, Tonda Husa a Viki Žídková. O 30 kuželek méně naházel druhý tým „Nemáme na to IQ“ a o dalších 41 kuželek méně třetí „Nesestřelíš“.

V jednotlivcích v kategorii pak byly výsledky následující: u nejmladších byl nejlepší Max Černý před Šimonem Pražákem a Valentýnou Lojanovou, mezi děvčaty zvítězila Dorota Kožešníková před Viki Žídkovou a Karolínou Lojanovou, u velkých chlapců pak Tobiáš Chládek před bratrem Fabiánem a Radimem Vodičkou a nakonec mezi dospěláky všechny předčil Standa Hebr, který hodil i nejvyšší nához celého dne (164), před Karlem Špidlenem a Jirkou Kožešníkem. Za zmínku ještě stojí parádních 147 v podání Doroty Kožešníkové, která tímto výkonem předčila i kluky. Kompletní výsledky naleznete v tabulce.

Celé předvánoční sportovně-zábavní odpoledne jsme zakončili shlédnutím závěru napínavého finále Mistrovství světa ve fotbale mezi Argentinou a Francií. Pěkně jsme si zafandili a celou akci zakončili přáním krásných svátků se spoustou dárků, snad i nějakých hokejových.

Letošní klubový vánoční bowlingový turnaj je za námi a my už se těšíme na ten další v roce 2023.

Povedená klubová tradice „Vánoční bowling párty“ uzavřela náš úspěšný hokejový rok 2022