U15 dívky

Povedená „odveta“ s SK Slavia Praha

Zápas v neděli 16.1.2022 proti zkušenějšímu týmu začal z naší strany velmi aktivně a celou první čtvrtinu jsme udávali tempo hry a zaslouženě vedli 3:0. Nasazené tempo nebylo možné vydržet delší dobu a pomalu nám začaly docházet síly a s tím postupně přicházely individuální chyby. Ve druhé čtvrtině se soupeřkám podařilo snížit na 3:2. Nutno podotknout, že my jsme měli více šancí, ale malá gólová úspěšnost nás stála hodně sil. Naopak Slavia byla z každého útoku nebezpečnější a přímočařejší. Nicméně, ještě před koncem druhé čtvrtiny jsme se opět nadechli a přidali další góly – poločas 5:3.

V první minutě třetí čtvrtiny Slavia snížila na rozdíl 5:4. Vzhledem k tomu, že většina našich dívek měla za sebou již dvě utkání z kategorie mladších žaček, potřebovali jsme hru zklidnit a vytvořit si šance kombinací, nikoli individuálními akcemi. Náš tým až do konce utkání dodržel dané taktické pokyny a postupně si došel pro zasloužené vítězství rozdílem tří branek.

A protože tým SK Slavia PHA je rozdělen do dvou rovnocenných týmů, můžeme neděli brát jako povedenou odvetu za nešťastné utkání z minulé soboty s týmem „A“. Bereme 3 body druhému týmu v tabulce. Holky si zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení v tento náročný hrací den.

Autor: Petra Tomsová