Pragochema CUP 2022 i příprava žen na halovou extraligu zahájena

V uplynulém víkendu se extraligový tým žen zúčastnil skoro jako každý rok přípravného turnaje Pragochema cup, který se konal v Praze. Během turnaje ženy odehrály pět utkání, kde se družstvu dařilo se střídavými úspěchy. Trenéři se rozhodli pozměnit klasický obranný herní systém a více vsadit na útok.

V prvním zápase nastoupila děvčata proti pořádajícímu oddílu Bohemians a střelecky se dařilo. V průběhu zápasu navyšoval hradecký tým skóre, zejména se prosadily hostující hráčky Fousková Lenka a Eliška a tak vstup do turnaje byl po výhře 4:1 úspěšný.

Bohužel jak se říká….“první vyhrání z kapsy vyhání“….ve druhém sobotním zápase se až tak střelecky nedařilo. S týmem Hostivaře se hráčky trápily, tvrdá hra soupeře Hradci dlouhodobě nevyhovuje a poté, co Hostivařšké podržela výborně chytající gólmanka, slavily soupreřky těsné vítězství 0:1.

Turnajovou sobotu zakončily hráčky hradecké Slávie utkáním proti své pražské jmenovkyni. Tým Slávie Praha je mistr ligy, ale zároveň Hradec byl v uplynulém ligovém ročníku jediný tým, který je dokázal porazit. Ovšem nyní se ukázalo, že více otevřený a útočný herní systém proti soupeři takových kvalit zřejmě hrát nelze, jelikož velmi brzy Hradec prohrával a Slávie Praha své skóre průběžně navyšovala. Konečný výsledek byl 1:5 a bylo vidět, kde je ještě potřeba zabrat.

V neděli dopoledne čekaly na děvčata soupeřky z Pragy. Jednalo se o vyrovnaný zápas, hradecké hokejistky možná na počet střeleckých pokusů vyhrály, ale bohužel platí počet vstřelených gólů a na ty vyhrála Praga 2:1.

Posledním zápasem turnaje bylo utkání s Rakovníkem, se kterým v posledních letech hradecké hráčky často nastupují k semifinálovým zápasům v rámci play – off extraligy. V nedělním zápase se tyto rivalky rozešly se smírným výsledkem 1:1.

Tento ročník turnaje nebyl zcela úspěšný jako ty předchozí, kdy se děvčata většinou umísťovala na medailových pozicích, ale účast zde byla každopádně přínosná, jelikož si tým a trenéři mohli vyzkoušet nové herní varianty a také nové posily, které budou tento ligový ročník za tým Slávie Hradec Králové nastupovat. První extraligové kolo je totiž za rohem. Dámy se ve sváteční den 17. listopadu vydají do daleké Plzně, kde odehrají první dva ligové zápasy s Hostivaří a Slávií Praha. Držte jim palce!

Autor: Šmídová Štěpánka

Pragochema CUP 2022 i příprava žen na halovou extraligu zahájena