U10

Přípravka odehrála turnaj na domácí půdě a oba týmy zazářily!

V neděli 22.5. 2022 jsme se stali pořadateli turnaje kategorie U10. Do tohoto kola bylo nalosováno deset týmů z toho naše dva domácí. Modrá aréna tak viděla parádní hokejová představení. Třešničkou na dortu byla účast obou našich týmů v bojích o medaile. Kluci z HK „12“ sehráli finále a dívky z týmu HK „13“ bojovaly o bronz.

Chlapecký tým HK „12“ měl kousek ke zlatu, po nájezdech bere stříbro.
V základní skupině se nám dařilo a vyhráli jsme ji bez ztráty bodu. V prvním utkání jsme smetli Mnichovice „B“ 7:0. Tento výsledek nás na chvilku ukolébal. V následujícím duelu jsme za krátkou chvilku prohrávali s týmem Kbely „A“ 0:2. Naši borci se brzy naštěstí vzpamatovali a i když jsme výsledek honili¨, do posledních minut se podařilo zápas otočit na konečných 4:2. Utkání s Jičínem se herně a hlavně střelecky vůbec nedařilo. Všechny naše šance končili na jičínském brankáři. Až závěrečný hvizd rozhodčího nás osvobodil, ale i výhra 1:0 se počítá. K poslednímu utkání ve skupině jsme nastoupili proti HC President „červení“. Tento soupeř nás chvíli trápil, ale podařilo se nám jej herně přetlačit. Zasloužená výhra 3:1 ukončila boje ve skupině a my obsadili 1.místo. Čekalo nás finále proti zatím neporaženému soupeři. HC Hostivař v celé sezóně kategorie U10 výsledkově dominuje a zatím nepoznal chuť porážky. Do finále jsme nastoupili s trochu pozměněnou taktikou, hostivařské hráče jsme tak drželi dlouho na uzdě. Soupeři se nedařilo naši obranu překonávat a našim hráčům se naopak z protiútoků povedlo trestat chyby. V polovině duelu jsme vedli 2:0. V tuto chvíli se soupeř začal vracet do hry a mírně nás přehrával. Nám se už další gól ze hry dát nepodařilo a soupeř se štěstím, chvilku před koncem srovnal na 2:2. Duel dospěl do samostatných nájezdů. V těch měl více štěstí soupeř a my se tak museli spokojit s druhým místem. Herně nás však kluci opět přesvědčili, že v nich dříme velký potenciál a těšíme se na jejich další zlepšení.
autor: Vojtěšek Petr 


Děvčata z týmu HK „13“ sahala po bronzu, ale i za „bramboru“ zaslouží obrovský potlesk!

Na poslední akci před finálovým turnajem se naše družstvo mělo možnost ukázat domácím zaplněným tribunám. Hned v prvním duelu jsme se utkali s těžkým soupeřem z Mnichovic. Díky proměněnému nájezdu a vychytané první nule brankářky Julinky Tomsové se nám podařilo získat plný počet bodů. Druhé utkání proti záloze ze Kbel skončilo také výhrou. Tolik bodů jsme nezískali za celou jarní soutěž . Tvrdou lekci nám připravili kluci z Hostivaře. Výsledek 0:12 byl opravdu ,, drsný”. V posledním zápase základní skupiny šlo o hodně. Výhra by nás posunula do boje o medaile, o čemž se nám ani nesnilo. Velmi bojovný výkon a zodpovědná práce v obraně nám vynesla další tři body. V utkání o třetí místo nám svoji sílu ukázal tým z pražských Kbel. I přes prohru 0:3 byl tento turnaj pro naše mladé družstvo velmi povedený. Velkou zásluhu na konečném výsledku měl Adam Šafář, který byl také právem vyhlášený nejužitečnějším hráčem našeho jinak dívčího týmu.

autor: Bára Machútová

Přípravka odehrála turnaj na domácí půdě a oba týmy zazářily!