První kolo na litickém hřišti bylo nad síly našich mužů

Extraligoví muži budou v letošní sezóně nastupovat pod trenérskou taktovkou Jirky Kuličky, který zároveň bude v utkáních i v roli hráče. V průběhu léta se týmový kádr hodně obměnil a zároveň soupiska lehce zeštíhlela. 

První utkání sezóny 2022/23 se uskutečnilo v sobotu 10.9. na hřišti v Liticích. Přivítalo nás deštivé počasí. Liják to byl nakonec tak velký, že se začátek musel o 10 minut pozdržet. Z důvodů omluvených absencí a nemocí jsme nastoupili bez možnosti střídání a již v oslabení. Devět borců i tak bylo připravených se postavit Litické převaze, naše prázdná lavička na tom nic nezměnila. Déšť vykonal své a i přes odklad začátku jsme všichni byli na kost promoklí. Nám to překvapivě ani nepřišlo a vyběhli jsme na hrací plochu i s úsměvem! 

Taktika byla jasná, my se rozhodně nikam hnát nebudeme. Nehráli jsme útočný hokej, ale jak vždycky říkával Martin Toms,
„zaparkovanej autobus“. Navíc nová nulová tolerance k diskuzím a vulgaritám na hřišti nám moc moc nesedla, a tak jsme si museli odpykat i pár karet za sprostá slova. I když nám Litice nedali oddechnout, tento systém nám vycházel i v oslabení a díky skvělým zákrokům našeho hostujícího gólmana Franty Svobody, se nám dařilo odrážet jejich soustavný tlak. Pět gólů i tak skončilo v naší síti, ale s ohledem na podmínky mohlo být určitě hůř….

Abych řekl něco ze svého pohledu „S kluky jsme to odjezdili a makali až do poslední minuty zápasu a úsměv nám stále zůstal. I když tomu výsledek neodpovídá, náš výkon byl s ohledem na podmínky velice uspokojivý. Tým můžu jen pochválit, že to nevzdával a měl hlavy vzhůru, díky“

Autor: Jiří Kulička

Foto ilustrační

První kolo na litickém hřišti bylo nad síly našich mužů