První letošní halové body žen

V sobotu 18.11.2023 se tým hradeckých žen vydal do pražských Průhonic. Tam odstartovala halová část ženské extraligy, která je pro letošní rok vměstnána do tří herních dnů. Hned prvním zápasem jsme poměřily síly s hráčkami z Rakovníka. Ze začátku se jednalo o opatrný vstup do zápasu od obou týmů, však letos je v hale s každým týmem pouze jedna šance. Před koncem první čtvrtiny se stav utkání rozhodla změnit debutantka Terka Pražáková a vsítila nejen první branku utkání, ale také svou první branku v halové extralize. Do konce prvního poločasu soupeřky vyrovnaly a v polovině utkání byl stav nerozhodný. Po poločase jsme hru přitvrdily, vstřelily další góly a během celého zápasu jsme ani jednou neprohrávaly. Konečný výsledek byl 4:3 v náš prospěch.

Do druhého zápasu – s pražskou Slavií – jsme vstoupily nešťastně. Již v prvních dvou minutách jsme prohrávaly o dva góly. Celý poločas nám trvalo se z toho oklepat. Po prvním poločase na světelné tabuli svítilo skóre 5:0 pro sešívané. Druhá půle byla z naší strany povedenější. Pomohly nám ale i soupeřky, které si nechaly dát dvě zelené karty. Zhruba 5 minut před koncem se nám povedlo vstřelit alespoň jednu branku. Konečný stav tedy byl 5:1.

V sobotu se nám do tabulky zapsaly 3 body, které jsou v letošní zkrácené sezóně velice důležité a my se budeme snažit, aby nebyly poslední!

V neděli 19.11. se konalo druhé a zároveň předposlední kolo ženské extraligy. Hradecké ženy čekaly soupeřky z Mnichovic a Plzně.

První zápas dne proti Mnichovicím nabídl pouze dva platné góly a to rovnoměrně na obou stranách. I přesto, že se mnichovická síť rozvlnila hned třikrát, uznána byla pouze jedna branka, a to z hole druhé mladé debutantky – Káji Lojanové. Výsledek zápasu byl tedy 1:1.

Do druhého utkání nastoupil Hradec lehce se svěšenou hlavou, protože první výsledek nebyl úplně uspokojivý. Před zápasem jsme si řekli pár taktických nedostatků a šlo se do boje. Oproti soupeřkám z Litic jsme však zaostávaly, nebyly aktivní tak, jak bychom potřebovaly a to především v útočných řadách. Přestože jsme se snažily na hřišti nechat všechno, nestačilo to, a proto konečný stav zápasu hovoří za vše, 2:0 ve prospěch Litic.