První přípravný turnaj má za sebou i nově sestavený tým U12 Mix

Naši mladší žáci a žačky kategorie U12 mix se v sobotu 3.9. zúčastnili slávisticko-mnichovického turnaje konaného v Mnichovicích. Pro náš úplně nově sestavený mladý tým to byl vůbec první zápasový start v této kategorii, před nadcházející sezonou. Hlavním cílem účasti na tomto turnaji bylo seznámit se s novým herním formátem, novými pravidly a hlavně sami se sebou navzájem.

Prvním soupeřem byl domácí tým mnichovických chlapců. Od začátku utkání Mnichovice nasadili velmi vysoké tempo hry, kterému jsme nejprve nestačili a v poločase prohrávali 4:0. Do druhé půle jsme ovšem naskočili s větším nasazením, podařilo se nám lépe zajišťovat obranu a i přes další dva obdržené góly se i nám povedlo dvakrát se střelecký prosadit. Výsledek utkání 6:2 ve prospěch domácích.

Následně jsme bez pauzy hned po prvním zápasu naskočili do dalšího utkání a to proti polskému týmu HC Rogowo. Na našich hráčích byl vidět ohromný zápal do hry, chtivost vyvarovat se chyb a potřebný důraz. Díky těmto faktorům se nám podařilo zvítězit v poměru 3:2. Posílené sebevědomím a ještě větší odhodlání a chuti jsme jsme vložili do odvety s týmem z Mnichovic. Zápas opět začal ve vysokém tempu, na které jsme díky prvnímu duelu, ale už byli připraveni. Na týmu bylo vidět výrazné zlepšení jak v útočných fázích tak i v obranné činnosti. Čehož se dalo povšimnout i na světelné tabuli, která ještě pár minut před koncem poločasu ukazovala skóre 0:0. Bohužel jsme, ale několik málo vteřin před hvizdem inkasovali smolný gól, tudíž poločasový výsledek 0:1. Následné druhé dějství nabralo ještě vyššího tempa, na které už naše síly nestačily a obdrželi jsme další tři góly. Výsledek 4:0 pro mnichovické chlapce. Po krátké pauze nás čekal poslední zápas dne. Na týmu už byla znát únava, která nás přemohla spolu se střeleckým štěstím soupeře. Výsledné skóre 0:3 v odvetě s HC Rogowo.

Z tohoto turnaje se nevracíme se svěšenou hlavou, přivážíme třetí místo a cenné zkušenosti. Věříme, že je uplatníme v následující sezóně. Tímto bychom chtěli poděkovat celému týmu za předvedené výkony a rodičům za účast a podporu.

Autor: Kamila a Martin Minaříkovi