U12 dívky

První prohra mladších žaček po dramatu s pražskou Slavií

Družstvo dívek U12 nemělo v neděli 5.12.2021 lehký den. Pro některé hráčky byl doslova nabitý hokejem.

Celý náš oddíl trápí covidová situace, kdy trenéři do poslední chvíle nevědí, kdo bude moci z důvodů nemoci či karantény, do zápasu nastoupit.

Bohužel část týmu U12 strávila neděli místo na hokeji v karanténě a „zdravá“ část nejdříve začala den zápasem za družstvo starších žákyň. Po vítězném konci odjely hrát do Prahy soutěž mladších žákyň, a proto jsme do zápasu s pražskou Slavii nevstupovali s velkými očekáváními.

Hráčky nás mile překvapily, protože se po několika minutách ujaly vedení a vypadalo to, že bychom i v oslabeném složení mohly zápas dovézt k vítěznému konci. Jednalo se o velmi dramatické utkání, jelikož vedení se přelévalo ze strany na stranu a do poslední chvíle nebylo jasné, kdo vyhraje. Nakonec našim děvčatům doslova došel dech, jelikož hrály bez střídání včetně posil z týmu U8. Ke konci jsme se rozhodly hrát „vabank“, vsadili jsme na útok, ale bohužel vyrovnávací gól se nám dát nepodařilo a prohráli jsme 6:7. V brance měla premiéru Julinka Tomsová, která několikrát tým podržela, ale bohužel na dorážky soupeřek o hlavu větších už nestačila. Za tento zápas chceme holky pochválit, ukázaly bojovnost a snažily se seč mohly. Děvčata v poslední době v soutěži mladších žákyň dominují a tak není špatné, že si vyzkoušela pro ně neobvyklou situaci, kdy prohrávají a musí o výsledek bojovat do poslední minuty.

Zápas proti družstvu Kbel hráčky zvládly bez problémů, opět jsme vsadili na útok, což se ukázalo jako dobrá volba, vyhráli jsem 8:0.
Autor: Štěpánka Šmídová