První zářijový víkend patřil v kategorii U15 přípravným utkáním s polským týmem UHK Ósemka Tarnowské Góry

V prvním zářijovém víkendu si chlapecký tým U14 polského UHK Ósemka Tarnowské Góry na našem hřišti uspořádal soustředění, jehož součástí byla i přípravná utkání našich chlapců a dívek.

První páteční duel proti týmu UHK Ósemka jsme začali v ostrém tempu. Hřiště patřilo prakticky jen nám a soupeř nenašel sílu nám vzdorovat. Dva góly z konce poločasu v naší síti obdržené v rozmezí několika málo minut by se daly přičíst spíš naší nepozornosti než útočné hře soupeře.  Toto utkání skončilo následně pro nás jednoznačnou výhrou 5:2. Utkání se mi líbilo. Po celou dobu jsme jako tým byli aktivní a bojovali o každý balón ať již v obraně nebo v útoku.

V sobotu jsme k prvnímu utkání nastoupili ve 13:00. Soupeřem nám byla hradecká děvčata. Utkání jsme vyhráli 6:0. Dívky měly v nohách ranní utkání proti polskému soupeři UHK Ósemka, které jednoznačně ovládly 4:1.  Náš druhý duel dne pak začínal v 16:00 a znovu proti týmu UHK Ósemka.  Týmový herní projev byl v tomto utkání výrazně vlažnější než v pátek. Výsledek jsme i přesto kontrolovali a soupeře porazili 4:0.

Poslední naše nedělní utkání jsme odehráli v 10:30.  Zápas jsme sice měli celou dobu pod kontrolou a soupeři nedali prakticky žádnou šanci vystřelit na branku, ale naše hra měla do ideálu hodně daleko. Trošku jsme se přizpůsobili hře soupeři a na hřišti z našeho pohledu chyběl pohyb a jistota při hře s míčem. I jeden gól po dorážce z rohu stačil na vítězství a tak i tento duel pro nás skončil vítězně. Tentokrát jen 1:0.

Přípravná utkání hodnotím jako dobrý začátek a doufám, že nám to alespoň výsledkově půjde stejně dobře jako tento víkend.

Autor: Vojtěch Vendelín Vejvoda