U15 dívky

Sobota starším žákyním zhořkla, Hostivaři darovaly tři body

HC Hostivař – HC Slavia Hradec Králové 2:1

V sobotu 6.5.2023 jsme v dalším kole zavítali na hřiště pražské Hostivaře. Domácí sice okupují spodní příčky tabulky, ale díky několika individualitám jsou vždy velice nebezpečným týmem. Pro nás zněl úkol jasně, potvrdit roli favorita a odvézt si body. Plán byl sice jasný, ale jeho provedení už tak jednoduché nebylo.

Jak je celé jaro zvykem nenastoupili jsme v plné sestavě a od páté minuty přišli vinou zranění o Káju. Následovaly drobné změny v sestavě. I přes tyto problémy se nám dařilo držet soupeře na jeho polovině a celý zápas doslova dobývat jeho branku. Obrana soupeřek v čele s výbornou brankařkou fungovala skoro bez chyb a tak našich vyložených šancí bylo jako šafránu. Když už se nějaká šance naskytla, tak se nám ji nepodařilo využít. Jako názorný příklad naší střelecké impotence byla neschopnost přehodit míček přes už ležící gólmanku do prázdné brány. V průběhu druhé čtvrtiny se na nás usmálo štěstí a podařilo se přesnou střelou z trestného rohu získat vedení 1:0.

Jinak stále pokračovaly naše platonické pokusy o útočnou hru, které ale opakovaně končily na hranici střeleckého kruhu. Tam je díky své šikovnosti a naší naivitě v pohodě likvidovala soupeřova obrana. O tom že vedení 1:0 je velice zrádné nás soupeř přesvědčil ve čtvrté čtvrtině. V našem kruhu  zůstala z nepochopitelných důvodů nehlídaná útočnice a svoje kvality potvrdila krásným gólem. Obdržená branka zapůsobila jako „deka“ na náš tým. Následovala další chyba v obraně a trestný roh, který soupeřky po nejistém zákroku naší gólmanky proměnily. Nám se již gólově odpovědět nepodařilo a tak jsme Hostivaři darovaly tři body.

Soupeři gratulujeme za bojovný výkon. Našim hráčkám nelze upřít snahu. Pokud však chceme vyhrávat, tak musí většina týmu hrát na minimálně svých 100% a nesmí chybět klíčové hráčky – Kája, Téra, Dorka. V případě, že se tyto věci nesejdou, tak šance na vítězství s jakýmkoliv soupeřem je hodně malá.

Chybí nám střelci. V letošní tabulce figurují pouze již zmíněné Kája s Terezou, ostatní naše útočnice tiše vyklidily své pozice. Dále je nutno podotknou, že po super halové sezóně asi doléhá na náš tým fyzická a psychická únava. Únava pak má za následek množství zranění, které omezují tréninkovou přípravu. Klíčové hráčky navíc pomáhají v týmu žen a jiné zase do kategorie U15 díky svému mládí ani nepatří.

Každý den není posvícení, k vítězství patří i umění prohrávat a z proher se poučit. Čekají nás poslední tři kola a pak už zasloužený odpočinek po skoro deseti měsících intenzivního „hokejování“. Do těchto tří kol jdeme na plno a uvidíme jakou medaili si nakonec „urveme“.

Autor: Jiří Kožešník