U15 chlapci

Starší žáci „A“ berou dvě vítězství a hladce proplouvají svojí kvalifikační skupinou. „B“ v dramatu poráží KPH Raču 3:2 a drží šanci na postup do finálové skupiny

„Áčko“ v sobotu 3. prosince 2022 v hale v pražských Kbelích odehrálo druhé kolo halových utkání. Čekali nás soupeři TJ Mnichovice a HC Hostivař „B“. 

HC Slavia Hradec Králové „A“ – TJ Mnichovice  3:0

První duel proti týmu TJ Mnichovice, jedním z dalších aspirantů na postup do finálové skupiny, jsme odehráli v 10:00. V utkání jsme měli po celou dobu lehkou herní převahu, ale góly přicházely postupně. V bráně jistý Radim mnichovickým nedovolil skórovat a my se snažili gólově prosadit. Poločas jsme uzavřeli trefou Vojty na 1:0. Ve druhém poločase nejdříve přidal gól Štěpán a následně Vojta naše vítězství 3:0 potvrdil gólem do prázdné branky.

HC Slavia Hradec Králové „A“ – HC Hostivař „B“

K druhému utkání jsme nastoupili ve 13:00 proti týmu HC Hostivař „B“. Celý duel jsme měli pod kontrolou. Po první čtvrtině jsme vedli 2:0. V poločase 3:0. Ve druhém dějství jsme vsítili dalších pět gólů a utkání tak jednoznačně ovládli 8:0. Postupně se do listiny střelců zapsali všichni naši útočníci a i obrana fungovala na jedničku.

Tímto máme zajištěný postup do skupiny o vítězství a také tu máme z tohoto kola další střelce hattricků -bráchy Štěpána a Šimona a gólmana Radima s dvojitým čistým kontem. Doufáme, že se nám bude dařit i nadále. Přejeme hodně úspěchů i našemu „B“ týmu. Děkuji všem za skvěle odvedenou práci.

Autor: Vojtěch Vendelín Vejvoda

„Béčko“ v sobotu 3. prosince 2022 v 7:30  ráno odjelo do Kostelce nad Černými lesy, kde nás čekala utkání s HC Praga a KPH Rača.  

HC Slavia Hradec Králové „B“ – HC Praga

První zápas začal v 10:00. Po celou dobu jsme dobře bránili a Zdenda v bráně dělal co mohl. I když to na tým HC Praga nestačilo, celou hrací dobu jsme drželi se soupeřem krok. Prohráli jsme 2:6 a naše góly dal Martin a Fabián. I přes jasnou prohru si náš tým za podaný výkon zaslouží pochvalu.

HC Slavia Hradec Králové „B“ –  KPH Rača 3:2

Na naše druhé utkání jsme si museli počkat, začalo až v 15,00. První čtvrtina byla herně hodně vyrovnaná a skončila bezgólově 0:0. Během druhé čtvrtiny v 11. a 14. minutě jsme dostali dva rychlé góly. Druhé dějství pak už, ale patřilo nám! Začali jsme se víc tlačit do útoku a vyplatilo se. Nejdříve Martin z individuální akce snížil na 1:2. Ve 32. minutě z kombinace po ose Šmejky – Fabián jsme srovnali na 2:2. A začalo se schylovat k dramatu. V bráně jsme se mohli spolehnout na jistého Zdendu a byli jsme aktivnějším týmem. Jakoby nám remíza nestačila, chtěli jsme vyhrát. Naší aktivní hrou jsme vybojovali několik rohů, ale gól se nám z nich dát pořád nedařilo. Když do konce utkání zbývaly necelé dvě minuty Matěj si vzal balón pod kontrolu a parádním sólem vybojoval roh. Rozhodčí rozhodli, že roh bude poslední akce utkání. Vše v tu chvíli ztichlo a Kuba nádherně zavěsil. Poslal svoji střelu do levého růžku branky a v poslední vteřině utkání uzavřel na 3:2.

Naše parádní představení bylo u konce, vezeme tři překvapivé, ale naprosto zasloužené body a tím i šanci na postup do finálové skupiny.

Kluci, Kájo díky bylo to zase super!

Autor: Matěj Holík

Starší žáci „A“ berou dvě vítězství a hladce proplouvají svojí kvalifikační skupinou. „B“ v dramatu poráží KPH Raču 3:2 a drží šanci na postup do finálové skupiny