U15 chlapci

Starší žáci – „A“ si v Plzni otevřelo střelnici. Bolevec porazilo 5:2 a následně smetlo Litice 10:3. „B“ si připsalo dvě očekávané porážky.

První Ligová utkání v hale čekala na oba naše pro halovou soutěž nově složené týmy straších žáků.

Tým „B“ je primárně postaven z hráčů ročníku 09 a jeho cílem je v letošní sezóně sbírat herní minuty s týmy s až o dva roky staršími hráči, které určitě zúročí v následujících sezónách. V prvním kole v hale pražské Slavie na tým čekali soupeři z HC President a  HC Hostivař. Oba duely měly podobný průběh – naší snahu o zajištěnou obranu a postupné osmělování se v rychlých protiútocích. Soupeři díky fyzické převaze dávali naší obraně pořádně zabrat a Zdenda v bráně měl plné ruce, nohy i hokejku práce. I přes dvě prohry 1:8 a 2:7 nebyl důvod, aby naši hráči odcházeli ze hřiště se skloněnou hlavou. Jejich výkon odpovídal jejich fyzickým předpokladům a žádný souboj nevypustili. V každém utkání se nám navíc podařilo skórovat a to i naší starší žačce Káje Rebcové, která perfektně do týmu zapadla a i gólově se v utkání s HC Hostivař prosadila. Kájo, díky.

Naše „A“ cestovalo do Plzně.

HC Slavia Hradec Králové „A“ – HC Bolevec Plzeň  5:2

První utkání jsme odehráli v 11:00. Celou hrací dobu jsme měli velkou herní převahu, ale stejně to bylo po první čtvrtině 0:0. Po druhé čtvrtině a dvou v střelných brankách Vojtěcha Vendelína Vejvody jsme vedli 2:0. Po třetí čtvrtině byl stav 3:1, kdy náš gól zaznamenal Štěpán Kaska. Poslední čtvrtinou jsme utkání ovládli a celkové skóre se zastavilo na 5:2, prosadili se Tobiáš Chládek a Šimon Kaska. Tímto jsme si zajistili pro začátek tři „povinné body“. Mezi duely jsme oslavili patnáctiny Dominika Bažanta.

HC Slavia Hradec Králové „A“ – TJ Litice Plzeň  10:3

Následně jsme nastoupili proti domácím týmu TJ Plzeň Litice. Zápas byl velmi vyrovnaný. Po první čtvrtině bylo skóre 2:2 po dvou gólech Vojty. Po druhé čtvrtině svítilo na tabuli 3:2 díky gólu Štěpána. Na konci třetí čtvrtiny jsme vedli 4:3, kdy penaltu proměnil Tobiáš. Ve čtvrté čtvrtině jsme naprosto dominovali a soupeře rozložili. Šesti góly jsme Litice deklasovali 10:3! Michal Višňák si v této čtvrtině připsal hattrick, další góly přidali 2x Tobiáš a 1x Vojta, dva prvně jmenovaní tak dali v tomto utkání také hattrick. V útoku Šimon se Štěpánem připravili nespočet šancí a svoji aktivní hrou nenechali litické chvilku vydechnout, v obraně zazářil Dominik a v bráně se zaskvěl Radim Vodička. Všichni hráči pro tým nechali na hřišti vše a tak vysoká výhra byla pro ně zaslouženou odměnou. Tímto si vezeme domu šest tabulkových bodů a nádherný start do halové sezóny. Děkuji všem za povedený hrací den.

Autor: Vojtěch Vendelín Vejvoda