U15 chlapci

Starší žáci doma pražské Slavii darovali tři body

HC Slavia Hradec Králové – SK Slavia Praha 2:3

První utkání jara starších žáků patřilo duelu s pražskou Slavii. V halové soutěži obě poslední utkání skončila dělbou bodů a tak bylo jasné, že se na domácím hřišti odehraje naprosto vyrovnaná bitva.

Oba týmy nastoupili do hrací doby sebevědomě a nechtěli soupeři dát nic zadarmo. Od začátku to mezi hráči jiskřilo a rozhodčí měli plnou píšťalku a ruce práce aby emoce na obou stranách udržely na uzdě a tak se krom hokeje zelenalo, žlutilo a dokonce za nesportovní výroky i červenelo.

Vstup do utkání se nám povedl byli jsme aktivnější a vytvářeli si gólové příležitosti, ale bohužel bez brankového efektu.  Podařilo se nám zahodit i vybojovanou penaltu na druhou stranu se nám povedlo kombinovanou obranou pokrýt rozdílového hráče pražské Slavie a nedovolili jsme mu tvořit hru. Poločas tak skončil nerozhodně 0.0.

Ve třetí čtvrtině se skóre otevřelo a nejdříve se dvakrát radoval soupeř. V naší síti skončily dva slepené góly z prakticky totožné situace v rozmezí tří minut. Chvilku nám trvalo se vzpamatovat, ale následně jsme z rohu korigovali na 1:2. Deset sekund před koncem čtvrtiny Šimon vyrazil ke sprintu přes celé hřiště a jeho důrazu přinesl srovnání na 2:2. Při vstupu do posledního dějství bylo jasné, že kdo udělá méně chyb bude tím šťastnějším týmem. V 52. minutě si pražská Slavie vzala vedení na 2:3. I přes naši závěrečnou útočnou aktivitu se nám skórovat již nepodařilo. Vytvořili jsme si několik nadějných šancí, ale ani jedna v soupeřovi síti neskončila.

Naši hráči na hřišti nechali maximum ani jeden souboj nevypustili a s ohledem na průběh utkání nás ztráta bodů určitě mrzí. Vyhrál ten šťastnější tým nikoliv lepší a my budeme muset ve svých řadách do dalších bojů probudit efektivní střelce. Jarní část soutěže je teprve na začátku a tak jistě bude dost prostoru toto lehké zaváhání napravit.

autor: Lucie Kožešníková