U15 chlapci

Starší žáci i přes dvojnásobné domácí klopýtnutí slaví postup

Své zápasy základní části soutěže starších žáků odehráli naši borci 16.9. na domácí půdě a 23.9. na hřišti HC 1946 PRAGA .

16.9. aréna ve Farářství

V sobotu 16.9. se na našem hřišti ve Farářství odehrálo druhé kolo soutěže starších žáků. V téměř tropickém počasí naši borci změřili síly postupně s pražskými týmy z Hostivaře a Pragovky.

HC SLAVIA HK – HC HOSTIVAŘ  1 : 3

V prvním utkání tohoto dne se proti nám postavil tým z pražské Hostivaře. Od začátku to nebylo z naší strany úplně ono, Hostivař měla v první půli výrazně navrch. Kluci nezachytili nastavené tempo hry, a tak se hráčům pražského klubu podařilo do poločasu odskočit na rozdíl dvou branek. Do druhého poločasu nastoupili naši kluci s odhodláním dotáhnout gólové manko a třeba i otočit výsledek. Brzy se povedlo Štěpánovi snížit na rozdíl jedné branky, ale to bylo z naší strany vše. Naše snaha o vyrovnání otevírala pražskému celku vrátka do našeho kruhu a útočníci soupeře zaměstnávali našeho brankáře. I když jsme měli z protiútoků celkem dost šancí na skórování, tak naše střely končily buď na tyčkách a nebo gólmanovi hostů. Pražskému týmu se pak podařilo vstřelit ještě jednu branku, a tak zápas skončil výsledkem 1:3.

Branka: Štěpán Kaska

HC 1646 PRAGA – HC SLAVIA HK  2 : 1

Do druhého utkání dne proti týmu HC 1946 PRAGA kluci nastoupili větším nasazením na hřišti byla vidět vyrovnanější bitva než v utkání prvním. Bohužel opět jako první skóroval pražský tým. Kluci nesložili zbraně a brzy díky Vojtovi srovnali s Pragovkou krok. Poločas tedy končil za stavu 1:1. Do druhé půle kluci nastoupili s odhodláním obrátit výsledek na svoji stranu a „urvat“ nějaké ty body, ale tato snaha jim byla spíš přítěží. Opět jsme vrhli většinu sil do útoku a znovu tím otevírali prostor útočníkům soupeře. Ti si na jeden náš výpadek počkali a potrestali ho gólem na 2:1. Klukům se už nepodařilo najít odpověď, a tak i ze druhého utkání jsme odcházeli poraženi.

Branka: Vojta Vejvoda

23.9. Praha Zelený Pruh

V sobotu 23.9. hostil poslední kolo základní části soutěže starších žáků tým HC 1946 PRAGA. Kluci odjížděli do Prahy s vědomím, že alespoň jedna výhra je posune do boje o titul v nadstavbové části soutěže. Na Zeleném Pruhu nás čekala utkání proti týmům SOKOL Kbely a PH Jičín.

HC SLAVIA HK – SOKOL KBELY  4 : 0

V tomto utkání nechtěli kluci ponechat nic náhodě a na kbelské hráče doslova vletěli. Hrál se vcelku rychlý, ale ne zase tak hezký hokej. Přesto naši kluci postupně pomalu navyšovali skóre. Poločas skončil 2:0 v náš prospěch. Druhá půlka zápasu se nesla v obdobném duchu, kluci se sice už lépe koncentrovali, nicméně občasnými chybami v obranné činnosti dávali prostor soupeři, aby prověřoval  pozornost našeho brankáře. Ve druhém poločasu jsme přidali ještě dva přesné zásahy, a tak konečný stav byl 4:0 v náš prospěch.

Branky: Vojta Vejvoda – 3x ; Tonda Husa

PH JIČÍN – HC SLAVIA HK  0 : 5

Zápas s týmem Jičína, který má ve svých řadách hráče s reprezentačními zkušenostmi, začal z obou stran vcelku opatrně. Kluci si mohli vyzkoušet různé herní kombinace, ale nebylo tomu tak. V tomhle utkání se naplno projevil syndrom hry s papírově slabším soupeřem. První poločas tak rozhodně nabyl reklamou na hokej a kluci se doslova „protrápili“ k vedení 0:2 z pohledu jičínských. Po rozmluvě o přestávce se ve druhém poločase obraz hry nepatrně zlepšil, nicméně týmu stále chyběla lehkost v kombinaci, nabízení se do volného prostoru a podpora útoku od záložníků a obrany, a to samé i naopak. Tu a tam se přeci jen vyskytla pohledná kombinace, nabídka hráče a nebo přenesení hry. I tak se klukům povedlo vstřelit další tři branky a utkání vyhrát 0:5.

Branky: Vojta Vejvoda – 3x; Tonda Husa; Matěj Holík

Se ziskem 12 bodů kluci postoupili do bojů o titul ze třetího místa skupiny B. Tam je budou čekat Slavia Praha, Litice, President, Mnichovice, Hostivař, Praga a Kbely. Rozhodně nás nečekají s těmito soupeři lehká utkání.

V naší hře je stále je stále co zlepšovat, chceme-li být rovnocennými soupeři těch nejlepších týmů v soutěži.