U15 chlapci

STARŠÍ ŽÁCI I PŘES ZAVÁHÁNÍ POSTUPUJÍ DO BOJŮ O TITUL V HALE

2.12.2023 Plzeň

Druhé kolo základní části soutěže se kvůli problémům s palubovkou v hradecké hale odehrálo v „nedaleké“ Plzni. Odjezd v 5 hodin ráno, intenzivní sněžení a spící silničáři, to byl recept na hodně dlouhou a dobrodružnou cestu. Po hodině a půl na cestě jsme vjeli do Prahy, a za další dvě(i s nucenou objížďkou vlivem hromadné nehody na D5) nás přivítala zasněžená Plzeň. Soupeři nám byly týmy z pražské Hostivaře a Kadaně.

HC HOSTIVAŘ – HC SLAVIA HK   4 : 1

Začátek zápasu byl ze strany kluků poněkud ospalý a nekoncentrovaný. Pražský tým tak brzy po začátku vstřelil první branku. Kluci se pomalu dostávali do tempa, ale jak se moc chtěli útočit, tak stále více otevírali obranu a soupeř trestal druhou přesnou trefou před koncem druhé čtvrtiny. Hned zkraje třetí čtvrtiny se klukům podařilo po hezké akci snížit na rozdíl jedné branky, ale to bylo z naší strany vše. Sice jsme se snažili hostivařské tlačit a dostat se do zakončení, ale nedařilo se nám překonat soupeřova brankáře. Znova jsme díky této snaze otevírali obranu a díky naší nedůslednosti přidali hráči soupeře ještě dvě branky.

Utkání tak skončilo 4:1 pro pražský celek.

Branky : Fabián Chládek

HC 1957 KADAŇ – HC SLAVIA HK   3 : 7

Do druhého utkání dne proti Kadani vstoupili kluci o poznání lépe než do toho prvního a rychle odskočili soupeři na rozdíl dvou branek. Kadaňští ale nesložili zbraně a ve druhé čtvrtině využili dvakrát zaváhání naší obranné hře a srovnali s námi krok. To kluky „nakoplo“ a do poločasu si vzali vedení zpět. Třetí čtvrtina patřila nám. Hra kluků, byť s drobnými nedostatky, nesla ovoce v podobě dvou vstřelených branek. Do čtvrté čtvrtiny jsme tak šli za stavu 5:2. V její polovině hráči Kadaně po zmatku v naší obraně vstřelili svůj třetí gól, ale naši borci na něj dokázali prakticky ihned odpovědět, a to dokonce dvakrát.

Konečný výsledek byl tedy 3:7 v neprospěch Kadaně.

Branky : Vojta Vejvoda – 2; Matěj Holík – 2; Jakub Bažant – 2; Fabián Chládek

9.12. 2023 Kostelec nad Černými lesy

Poslední třetí kolo základní části halové soutěže jsme odehráli v Kostelci nad Černými lesy, kde na nás čekaly soupeři z Mnichovic a slovenských Šenkvic. Po tomto hracím dni mělo být jasno o postupujících týmech do bojů o titul.

TJ MNICHOVICE – HC SLAVIA HK   6 : 2

Utkání s lídrem naší skupiny rozehráli kluci nebojácně a s odhodláním favorita potrápit, nicméně mnichovičtí byli proti. Dvě slepené branky během jedné minuty nás vrátily na zem. Kluci se snažili s výsledkem něco udělat, bohužel jim ale vázla kombinační hra. Ve druhé čtvrtině se však našim borcům podařilo snížit na rozdíl jedné branky a v půlce utkání tak byl stav 2:1. Do druhé půle kluci nastoupili s odhodláním otočit skóre ve svůj prospěch. Skutečnost byla ale zcela odlišná. V přemíře snahy začali kluci ve hře chybovat jak ztrátami míčku v útoku, tak především vypouštěním obranné činnosti. Mnichovičtí těchto nabídek s radostí využívali a „nasázeli“ nám ještě čtyři branky. Na to se klukům už těžce hledala odpověď, a tak už jen jedním přesným zásahem kosmeticky upravili skóre na konečných 6:2 pro středočechy.

Branky : Martin Posejpal; Štěpán Kaska

HC SLAVIA HK – ŠENKVICE    12 : 1

Poslední zápas naší skupiny s papírově nejslabším soupeřen měl být pro kluky jakousi „formalitou“ k zisku tří bodů a vylepšení skóre v tabulce. Do první čtvrtiny kluci nastoupili v režimu “ máme to v kapse“ a svým laxním přístupem a zjištěním, že slovenský soupeř jim nedá nic zadarmo, pouze přihlíželi, jak právě hráči Šenkvic byli ti, kdo otevřel skóre utkání.

Kluci obratem srovnali stav a do konce prvního dějství ho i dokázali otočit na rozdíl jedné branky, ale předvedená hra byla daleko za jejich možnostmi. Po rychlé a intenzivní domluvě na lavičce kluci vletěli do druhé čtvrtiny jako vichr, začali mít převahu na hřišti a postupně navyšovali skóre utkání. Hráči Šenkvic jim však nedali ani metr hřiště zadarmo, takže kluci tu a tam propadli v obranné činnosti a dávali šenkvickým prostor k útočení. V poločase svítilo na tabuli skóre 6:1. Ve druhé půlce utkání kluci ještě zlepšili svůj výkon jak v útoku, tak i obraně. Pěknou kombinační hrou přehrávali stále zodpovědně bránící hráče soupeře a postupně navyšovali skóre na konečných 12:1.

Branky : Vojta Vejvoda – 4; Jakub Bažant – 2; Štěpán Kaska – 2; Šimon Kaska – 2; Martin Posejpal – 2

Se ziskem 10 bodů obsadili kluci 3. místo ve skupině B a vybojovali tak postup do bojů o titul MČR v halovém hokeji. První utkání o body do tabulky je čekají v sobotu 16.12. 2023 v pražských Kbelích.

Klukům patří velké poděkování za předvedené výkony, máme však stále co zlepšovat. Pokud se nám to povede, bude to jedině dobře a budeme rovnocennou konkurencí pro naše protivníky v bojích o titul.