U15 chlapci

Starší žáci napínavý duel s HC Hostivař přetavili ve vítězství 2:1 a berou víc jak zasloužené tři body.

Dalším protivníkem, který se nám postavil do cesty v nadstavbové části soutěže byla HC Hostivař „A“. V „jiskřivé atmosféře“ na sebe narazily dva výkonnostně shodné týmy s dvěma nejlepšími brankáři kategorie U15. Naši borci věděli, že je čeká naprosto vyrovnaný duel, a že o tom kdo bude na konci ten šťastnější budou rozhodovat maličkosti. Pro vítězství náš tým však udělal maximum, ale pojďme pěkně od začátku.

Dlouho po startu hrací doby byla hra naprosto vyrovnaná. Vše důležité se odehrávalo ve středu hřiště. Nám se sice občasnými breaky dařilo ohrozit soupeřovu branku, ale pokusy likvidoval hostivařský gólman. Podobně končily i hostivařské výlety.  Až v ve 23 minutě se po individuální akci výstavní střelou do šibenice prosadil Míša Višňák. Z vedení jsme se však neradovali dlouho, hned za dvě minuty z tečované střely po rohu soupeř srovnal na 1:1.

Po poločasové poradě bylo na tvářích borců vidět, že pro vítězství na hřišti nechají vše a tak se i stalo. V posledních sekundách třetí čtvrtiny Vojta Vejvoda luxusním individuálním sólem přes čtyři obránce a faulem brankáře připravil pro Štěpána Kasku tutovku, která se snad ani nedala zahodit. Štěpán balón s jistotou sobě vlastní uklidil do brány, byli jsme ve vedení 2:1. Po faulu od brankáře ze hry pro zranění odstoupil Vojta. Do poslední čtvrtiny jsme šli odhodláni porvat se o každý centimetr naší umělky. Hostivařští sice měli snahu výsledek zvrátit, ale naše obrana byla po celo dobu maximálně koncentrovaná a Radim Vodička v bráně čaroval. Během čtvrté čtvrtiny se ukázalo, že Vojtovo zranění naštěstí není vážné a i ten se dostal zpátky do hry. Pět minut před koncem jsme po tvrdém direktu na hlavu museli stáhnout ze hřiště Dominika. Naše obrana si i s touto ztrátou, ale poradila a zůstala až do konce utkání neprostupná. Tým si tak mohl naplno užít závěrečný aplaus domácí tribuny. Důležité a zasloužené vítězství 2:1 bylo naše!

„Pánové smekáme klobouček“ to bylo opravdu od všech do jednoho parádní představení!

Autor: Kožešníková Lucie