U15 chlapci

Starší žáci o víkendu jako den a noc

HC Slavia Hradec Králové – PH Litice   2:3

V sobotním duelu na domácím hřišti jsme přivítali tým PH Litice. Lídr Litice proplouvají soutěží bez ztráty bodů a v každém utkání své soupeře jednoduše přehrávají. I nám na podzim hokejově otevřeli oči když jsme si z jejich hřiště odvezli prohru 1:8.

Tentokrát bylo, ale vše jinak. Hned od začátku hrací doby jsme drželi tempo hry a na hřišti byla vidět vyrovnaná partie. Liticím se však i přesto povedlo gólově odskočit v prvním čtvrtině na 0:2. My jsme přidali kontaktní gól na 1:2 v průběhu druhé čtvrtiny. Následně se nám, ale i přes výraznou útočnou aktivitu nedařilo se gólově prosadit. „Nedáš dostaneš“ to tentokrát platilo i na našem hřišti. Na místo srovnání stavu přidal soupeř gól na 3:1. Dvougólové manko se už smazat nepodařilo. V závěru přišla pouze korekce z rohu na 2:3. Přes prohru tým v tomto duelu podal nadstandardní výkon. Mohli jsme se opřít o perfektní bránu a nikdo z hráčů na hřišti ani jeden ze soubojů nevypustil. Soupeř těžil z výrazné fyzické převahy dané věkovým rozdílem mezi hráči. K zisku minimálně bodu nám chyběla větší efektivita v útoku a v některých okamžicích i trochu toho pověstného štěstí.

HC President – HC Slavia Hradec Králové 3:0

V neděli na hřišti SK Slavie jsme dohrávali odložené utkání s HC President. Tým Presidenta, který se herně opírá o dva rozdílové hráče měl být vyrovnaným soupeřem. Měl, ale nebyl. Ze soboty na neděli pravděpodobně někdo vyměnil všechny hráče našeho týmu U15 a my tak na hřiště nastoupili s týmem který nikdo nepoznával….

V našem herním projevu chybělo snad všechno co tým zdobilo v sobotním utkání – bojovnost, aktivní hra jak dopředu tak dozadu, kombinace, efektivní zakončení, snaha bránit, všude jsme byli o krok pozadu, přihrávky nenacházely své adresáty, střela na bránu jakoby neexistovala a tak by se dalo pokračovat dál a dál. I přes asi deset rohů jsme nebyli schopní jejich brankáře ani ohrozit. Jestli dva pokusy z celého duelu vypadaly, že by náhodou mohly skončit za brankovou čarou tak to bylo hodně.

Během utkání se občas objevila snaha od některých jedinců tým vyhecovat a probrat k odpovídající hře, ale bez efektu.

Prostě to nešlo, tým si vybral den „blbec“. Dvakrát škoda, protože soupeř byl herně naprosto v našich možnostech. Tři góly v naší síti jdou spíš za naší nemohoucností než za hokejovým umem HC President. Jdeme dál a doufejme, že v sobotu na domácím hřišti to bude výrazně lepší podívaná.

Autor: Lucie Kožešníková

Starší žáci o víkendu jako den a noc