U15 chlapci

Starší žáci obrat v utkání nedotáhli do úspěšného konce

Poslední kolo soutěže starších žáků před vánoční pauzou, se celé uskutečnilo v sobotu 18.12.2021 na naší domovské palubovce. Týmy již byly rozděleny po kvalifikaci do dvou výkonnostních skupin.

Našim soupeřem se v prvním kole nadstavby stal tým TJ Mnichovic. Už před utkáním bylo jasné, že nás nečeká lehká záležitost. Do hry jsme vstupovali s brankářskou jistotou a se snahou ze zorganizované obrany vytvářet tlak na balón. Hned v první minutě, ale Mnichovice šťastným gólem otevřely skóre a následně nás zamkly na obranné polovině. V této části hrací doby jsme se do útoku sice dostali, ale efektivita zakončení byla žalostná. Naše jasné šance až na jednu výjimku končily mimo bránu. Poločasových 1:3 však dávalo naději na vyrovnané utkaní.

Po návratu na hřiště se nám ve třetí čtvrtině obrat v utkání podařil. Zvýšená útočná aktivita přinesla vedení 4:3. Ve čtvrté čtvrtině Mnichovice nastoupily se šesti hráči v poli. Nám, jak se ukázalo, zhuštěný prostor moc nesedí. Nevyužili jsme nabídnutou opuštěnou mnichovickou branku a ani naše nejsilnější sestava na palubovce, se nedokázala vyvarovat chyb. Tři slepené mnichovické góly opět přinesly vedení soupeři. Nám se již povedlo v poslední minutě pouze korigovat stav na 5:6.

Soupeř to byl silný, ale během utkání se ukázalo, že hratelný. Hráči nechali na hřišti maximu a alespoň bod, který by si za svůj výkon určitě zasloužili, byl hodně blízko. Děkujeme Terce Pražákové, že tým doplnila a byla jeho platným členem. Dlouhodobě nás „tlačí bota“ v útoku. Těžce vypracované šance nejsme schopní přetavit v gól. Potřebujeme do naší hry vnést zdravou agresivitu, náboj, přesnost a jistotu. V roce 2022 nás čeká hodně práce. Po vánočním odpočinku hned na začátku ledna bude naším dalším soupeřem tým TJ Sokol Kbely.

Autor: Lucie Kožešníková