U15 chlapci

Starší žáci postupují do finálové skupiny ze třetího místa

Poslední kvalifikační kolo soutěže straších žáků se konalo tuto sobotu 24.9.2022 v Mnichovicích. Již před prvním utkání tohoto kola bylo jasné, že s velkou mírou pravděpodobnosti náš tým postoupí do skupiny o titul. Zbývala jen otázka ze kterého místa to bude.

V prvním duelu jsme narazili na našeho rivala z Jičína. Soupeř se hned od začátku chopil role obránce svého kruhu a nám se dobývání přes početní převahu nedařilo. Když pak ke konci prvního poločasu za našeho brankáře zapadla „polostřela“ dalo to Jičínu křídla. Ve druhém dějství jsme přidali na rychlosti. Soupeř postupně odcházel fyzicky a nám se začal prostor před jičínským brankářem více otevírat. Třikrát jsme skórovali a utkání dovedli do vítězného konce 3:1.

Druhé utkání s HC Praga mělo rozhodnout kdo do finálové skupiny postoupí z druhého místa a bude tak první utkání hrát na domácí půdě. Náš vstup byl více jak katastrofální. Naše obrana se na začátku tohoto duelu naprosto nepochopitelně rozhodla uspořádat „den otevřených dveří“. Během prvních deseti minut se za našeho brankáře dokutálely tři střely. Než se nám podařilo chytit druhý dech prohrávali jsme 3:0.

I když to stálo spousty sil, postupně se nám podařilo se vzpamatovat a vrátit se do hry. Ještě před koncem poločasu jsme korigovali na 2:3. Po poločasové pauze jsme hned v první minutě srovnali na 3:3. A pak již to byl boj kdo z koho. Hra Pragy založená na systému kdy se útočníci prakticky nezapojují do obrany nám moc neseděla. Naše útočná kombinační snaha všech hráčů byla „odměňovaná“ přihrávkou na pasivního hráče, který po celé utkání plnil roli „vyčkávače na svoji příležitost“. V útoku jsme sice byli i nadále nebezpečnější, ale bohužel ten finální zásah nám chyběl. Co se nepovedlo nám povedlo se 20 sekund před koncem utkání Pragovce. Lob přes obranu a „zapomenutý útočník“ našeho brankáře překonal. Nám se již odpověď na gól v naší síti nezdařila a utkání tak skončilo 3:4 pro HC Praga.

Kvalifikaci tedy končíme na třetím místě. Máme před sebou dlouhodobou soutěž ve které se budeme snažit uspět. Cíle máme hodně vysoko, ale konkurence bude obrovská. V soutěži již není slabých týmů. Zatím víme, že dokážeme hrát hezký kombinační hokej. Někdy nás, ale trochu zrazuje efektivita v ofenzívě. Naše hra není založená na jednom dvou rozdílových hráčích, ale na týmu, který je ochoten se systému podřídit a spolupracovat. Na druhou stranu se nedokážeme vyvarovat výpadkům, které nás v součtu připravují o hodně sil a také o tabulkové body. První utkání nadstavby nás čeká tuto středu v Liticích, držte nám palce.

autor: Lucie Kožešníková