U15 chlapci

Starší žáci s přehledem vyhráli skupinu o umístění

Poslední kolo Ligy starších žáků se pro náš tým uskutečnilo na našem hřišti. Soupeřem byl ve dvou po sobě jdoucích utkáních PH Jičín. Již před začátkem bylo jasné, že nám bude patřit první příčka ve skupině o umístění. I z tohoto důvodu dostali některé naše opory volno. V týmu se tak mohli představit i další hráči kategorie U12, kteří na tuto příležitost dlouho čekali. Premiéra to byla z jejich strany opravdu kvalitní.

V prvním duelu jsme odehráli nervózní první čtvrtinu, kterou jsme sice vyhráli 1:0, ale soupeř byl hodně aktivní a nebezpečný. Poločasových 5:2 již bylo optimističtější. V průběhu druhého poločasu se na hřiště snesla vydatná dešťová přeháňka, která vyzkoušela odolnost všech aktérů utkání. Do konce duelu jsme přidali další dva góly a soupeř jen upravil na 7:3.

Druhé utkání jsme pak měli od začátku ve svých rukou. Soupeř nenašel sílu vzdorovat a my jednoduše po pěkných kombinacích přidávali gól za gólem. Do střelecké listiny se tak zapsali  i opravdu sváteční střelci a svoji první branku v této kategorii vstřelil i Vojta Stačina brankář U12. Konečných 12:1 je obrázkem naší střelecké chuti.

Starší žáci tak ukončili sezónu tím nejlepším možným způsobem a to vysokou výhrou. Jasně tak zaujmuli první místo ve skupině a celorepublikově pak berou sedmou příčku. Tým prošel obrovským herním vzestupem. V prvních utkáních po letní přípravě byl herní projev hodně nelichotivých. Na hráčích byla vidět nejistota a nevyhranost na všech postech. Postupně se nám podařilo tým stmelit. I přes to, že nám na jednotlivých pozicích oproti jiným týmům lehce chybí rozdíloví hráči, celkový herní projev z posledních utkání je více než sympatický. Velkou výhodou je, že se nikdo z hráčů věkem neposouvá do kategorie dorostu a navíc hráči letošní kategorie U12 byli již tuto sezónu rovnocennými členy týmu. Uvidíme jak se podaří letní příprava a zda se v příští sezóně budeme prát i o příčky nejvyšší. Určitě na to máme.

„Chlapi“, za tento rok velké hokejové díky!

Autor: Lucie Kožešníková