U15 chlapci

Starší žáci se lvíčkem na prsou sbírali zkušenosti v Holandsku

V neděli 30. 10. 2022 v noci odjeli naši nominovaní straší žáci ročníku 2007/08 s českým výběrem U16 do Nizozemí. Cílem cesty bylo zázemí klubu AMHC Apeldoorn. Czechteam U16 jak chlapců tak dívek, zde uspořádal reprezentační tréninkový kemp a týmy zde odehrály pod českou vlajkou svá první mezinárodní utkání. 

Po noční skoro „bezesné“ cestě autobusem jsme byli kolem 7,30 na místě ubytování. Byl to hostel Stayokay Apeldoorn. 
Po rozdělení na pokoje jsme se přesunuli na hřiště a odstartoval sportovní program. První náš trénink byl ukončen krátkým vzájemným utkáním. 
Po této dopolední tréninkové jednotce následoval oběd a volný čas, který po noci strávené v autobuse byl opravdu potřeba. Odpoledne byla na pořadu hokejová porada, která směřovala k prvnímu našemu duelu a to s regionálním výběrem Severovýchod KNHB. Na tento zápas bohužel nikdo z Hradce nominován nebyl. Za to jsme, ale měli za úkol utkání sledovat a tak trošku z něho udělat pro tým „technický zápis“. Statisticky zhodnotit  jak jsme například schopní zpracovat balón, kde děláme největší chyby, jaké místo volíme pro střelu na bránu, jestli je volba přihrávky vždy na správného a hlavně volného hráče a zda dané činnosti děláme v odpovídajícím „timingu“. Utkání ovládl nizozemský výběr  3:1. 

V úterý po budíčku byla ranní aktivace – příjemná procházka po okolí. Po snídani jsme se odebrali na trénink, který vedli holandští trenéři ze SportWays. Náplň tréninku byla super a velmi se nám líbila. Potom se opakovala fáze oběd a pauza na relax.  Po odpočinku jsme busem odjeli do asi 30 km vzdáleného města Hattem. Kde se na hřišti klubu MHC Hattemese uskutečnilo další utkání. Soupeř byl pro nás výzvou, protože se tento tým pohybuje na předních příčkách holandské soutěže.  Všichni hradečtí se na utkání dostali do nominace. Průběh zápasu byl velice vyrovnaný. Podařilo se nám jít i dvakrát do vedení, nejdříve 1:0 a následně 2:1. Soupeř, ale měl v závěru více štěstí a možná i sil a nakonec vyhrál 3:2. I když prohra trošku mrzela můžeme si říct, že jsme všichni na hřišti nechali maximum. Navíc soupeř byl sehraný a pro náš tým to byly první společné zápasové minuty na hřišti.  


Ve středu ráno po aktivaci a snídani jsme měli poslední tréninkovou jednotku tohoto úžasného hokejového zážitku. Trénink byl opět pod vedením holandských trenérů a jako pokaždé s perfektní náplní a pro nás se ziskem dalších nových dovedností. Každou minutu jsme si užili. Po obědě jsme si dobalili věci a nastoupili do busu směr Česká republika. Po dvanáctihodinové cestě jsme těsně po půlnoci byli doma v našem Hradci Králové.

Děkujeme celému realizačnímu týmu výběru #cechteamU16  za tento krásný hokejový zážitek. 
Dík patří i všem našim trenérům a rodičům kteří nás podporují ve sportu který tak máme rádi. Určitě děkujeme taky našemu hradeckému týmu U15, protože víme, že bez našich spoluhráčů bychom hokejově nemohli růst a je to také i jejich zásluha, že jsme se mohli prezentovat s „lvíčkem na prsou“. Prostě bychom chtěli poděkovat všem, díky nimž se můžeme zlepšovat a v budoucnu třeba čekat na další a další pozvánky do reprezentačních výběrů.

Autoři: Vojtěch Vendelín Vejvoda, Dominik Bažant, Tobiáš Chládek, Radim Vodička

Starší žáci se lvíčkem na prsou sbírali zkušenosti v Holandsku