U15 chlapci

Starší žáci se s Pragovkou o body spravedlivě podělili

HC Slavia Hradec Králové – HC Praga 3:3

Krásná slunečná sobota patřila na domácím hřišti utkání starších žáků s týmem HC Praga. Hosté po zisku titulu v hale přijeli s hodně vysokým sebevědomím a s přesvědčením, že si jednoduše odvezou tři body. Naštěstí naši borci byli proti. A tak se znovu potvrdilo jak je letošní ročník starších žáků až neuvěřitelně herně vyrovnaný.

Vstup do duelu se nám více jak nevydařil. Všude jsme byli o krok pozadu, naše přihrávky nenacházely své adresáty a co chybělo nejvíc to byl pohyb po hřišti. Zákonitě musel přijít trest. A tím trestem byly dva góly v naší síti a zvlášť ten druhý vteřinu před koncem první čtvrtiny, prakticky z nulového úhlu hodně zamrzel. V druhé čtvrtině jsme se začali lehce vracet do hry. Už to nebyla Praga kdo určoval tempo hry, ale naši hráči svou aktivitou nutili soupeře k chybám. V 27 minutě se nám povedlo po efektní kombinaci vsítit kontaktní gól na 2:1 a byli jsme zpátky ve hře. Hned po začátku druhého dějství jsme z našeho tlaku vytěžili další gól a bylo srovnáno 2:2.

Od tohoto momentu byla na hřišti vidět naprosto vyrovnaná partie. V 39 minutě Praga přidala gól na 3:2. Nám se, ale prohrát rozhodně nechtělo. Záda jsme měli kryta perfektní bránou a Pragovku jsme rychlými breaky přehrávali a dostávali se nebezpečně před jejich brankáře, ten ale  několik našich nadějných pokusů zneškodnil. Následně soupeři pomohla po našem jednom z rohů i branková konstrukce. Čtyři minuty před koncem jsme za snahu byli odměněni. Krásnou rychlou kombinaci jsme ukončili gólem a srovnali na 3:3. Praga ještě zavelela k závěrečnému tlaku a několik sekund před koncem vybojovala z naší netaktické chyby roh. Ten jsme zvládli zlikvidovat a po katastrofickém začátku se tak mohli „radovat“ z remízy.

Zápas byl plný emocí z obou stran ani jeden tým nechtěl tomu druhému dát centimetr hřiště zadarmo. Svým vstupem do utkání jsme, ale soupeři nechali prostor v první čtvrtině určovat tempo hry. Hráči si zaslouží kredit za to, že se jim povedlo do utkání herně vrátit a můžeme se radovat alespoň z bodu. V dalších duelech je třeba hned od začátku být 100% koncentrován, jen chtít nestačí. Vše vychází z tréninku, pokud tam hráči nenechají maximum a každou jednotlivou činnost si nevyzkouší v maximální rychlosti a pod maximálním tlakem obrany těžko mohou očekávat jednoduchý průběh utkání v náš prospěch.

O tomto víkendu nás čeká dvoukolo s Liticemi v sobotu na domácím hřišti od 10,30 a v neděli v Praze na Slavii od 10,00 s Presidentem. „Plán“ borci mají, uvidíme jak se povede naplnit…

Autor: Lucie Kožešníková