U15 chlapci

Starší žáci se v posledních duelech herně trápí

SK Slavia Praha – HC Slavia Hradec Králové 7:2 (3:2)

V sobotu 20.5. nás na hřišti v Edenu čekal tým SK Slavia Praha. V první jarní domácí konfrontaci jsme vyrovnaný duel ztratili až v závěru. Chtěli jsme věřit, že pokud podáme kvalitní výkon můžeme na pražské Slavii zabojovat o body.

V prvním poločase jsme ještě dodržovali systém o kterém jsme si před utkáním řekli, že by mohl fungovat. Inkasovali jsme sice dva jednoduché góly, ale následně jsme hru srovnali a dvakrát se také gólově prosadili. To bylo bohužel, ale z naší strany v tomto utkání vše a hokej jak jsme se presvědčili, se hraje na dva poločasy.

Do druhého dějství jsme vstupovali za stavu 2:3. Hráči se z nepochopitelných důvodů rozhodli, že se jim vlastně bránit nechce a herní systém dodržovat nebudou, protože je to nebaví. A naši určení obránci nechali jednoho rozdílového hráče pražské Slavie pěti góly rozhodnout celý duel. Ve druhém poločase všichni naši připomínali kuželky, které stačí jednoduchým způsobem obejít a pak si hezky v klidu bez jakéhokoliv tlaku vystřelit na bránu. Když se k tomu přidá opakovaná útočná naivita z našich hokejek, tak vyhrát toto utkání pro pražskou Slavii byla „procházka v růžovou zahradou“. Stačil na to jediný hráč, který herně tuší co se na hrusti děje a má balón na své hokejce pod kontrolou…

V naší hře momentálně chybí vše co nás během podzimu a na začátku jara zdobilo. V útoku nejsme schopní vyhrát osobní souboj 1:1 abychom vytvořili přesilovou situaci, kombinace prakticky neexistuje. V obranné fázi sami sebe trápíme svou neschopností a tím necháváme soupeře vyniknout.

Do konce letošní soutěže zbývají pouze dva duely. Ten následující již tuto středu na domácím hřišti od 19,00 kdy našim soupeřem bude tým HC President. Doufejme, že se nám domácímu publiku podaří ukázat lepší hru.

Autor: Lucie Kožešníková