U15 chlapci

Starší žáci U15 po finálovém dramatu berou z Májového turnaje 2023 stříbro

Od 16. do 18. června se na naší aréně ve Farářství konal již tradiční Májový turnaj. Jako domácí tým jsme se samozřejmě chtěli umístit na výsledkové tabuli vysoko a správně tak reprezentovat pořadatele turnaje.  Tým chlapců „U15“ byl na střídačku doplňovaný hráči z mladšího týmu „U13“. Obě tyto kategorie budou od podzimu hrát společnou soutěž staršího dorostu.

První duel byl pro nás spíše na seznámení s menším hřištěm a stylem hry. Po dvou dvanáctiminutovkách jsme mohli slavit vítězství nad HC Bolevec 3:1. Druhé utkání se slovenskými Šenkvicemi nás čekalo až v sobotu ráno. Proběhlo několik napínavých až infarktových akcí na obou stranách a už to vypadalo, že zápas skončí bez gólu. V posledních vteřinách se nám podařilo velmi šťastně zakončit a ukrást tak tři body.
Další dva zápasy ve skupině jsme odehráli již v klidu. Rychle se ujali vedení a náskok dále jen kontrolovali. Díky tomu byla příležitost vyzkoušet si různé herní situace, které, věřím že, na podzim využijeme. S týmem Jičínu jsme vyhráli 5:1 a polský tým Orlęta Sosnowiec jsme porazili 6:1.

Díky těmto vítězstvím jsme postoupili do semifinále turnaje z prvního místa v tabulce skupiny A. Soupeřem nám byli chlapci z AHTC WIEN. Rychle jsme se dostali do hubeného vedení a ke konci duelu vítězství potvrdili druhým gólem. Semifinále tak patřilo nám  2:0 a těšili jsme se na finálový souboj.

Ve finále se nám postavil druhý slovenský soupeř a to KPH Rača Bratislava. Zásluhou nezodpovědného bránění jsme obdrželi první gól. Zbytek zápasu jsme se snažili vyrovnat. Smutně o tom svědčí fakt, že jsme ne jednou netrefili prázdnou bránu a celkem třikrát jsme trefili pouze tyč. Před koncem druhého poločasu se nám podařilo vstřelit gól a finálový zápas museli rozhodnout samostatné nájezdy. První trojice nájezdů dopadla opět nerozhodně, ale bohužel v následujícím nájezdu jsme obdrželi gól, na který jsme nedokázali odpovědět. Štěstí se přiklonilo na stranu soupeře.

Ve finále, ale vlastně už i při semifinále, se u chlapců začalo objevovat nadšení z vidiny medailového umístění. Ze hry se začal vytrácet klid a herní disciplína. To je jedna z věcí, na které budeme muset do podzimu zapracovat.

Tím si z V. ročníku Májového turnaje bereme krásné druhé místo a cenné zkušenosti podzim. Chlapcům děkuji za přístup jak k odehraným zápasům, tak za pomoc s organizací turnaje.

Autor: Vítek Rak

Fotogalerie z celého turnaje najdete na Rajčeti

Starší žáci U15 po finálovém dramatu berou z Májového turnaje 2023 stříbro