U15 chlapci

Starší žáci v hale uspěli, ale…

V sobotu 25.11. rozehráli naši starší žáci halovou soutěž dvěma zápasy na pražském Chodově. Soupeři jim byly týmy Bohemians Praha a plzeňských Litic.

SLAVIA HK – BOHEMIANS PRAHA   2 : 2

Do prvního utkání proti pražskému týmu kluci nastoupili vcelku opatrně. Postupem času zvyšovali obrátky, snažili se plnit dané pokyny a hrát kombinační hokej.

Ne vždy se jim to ale dařilo, a tak i hráči soupeře našimi chybami dostávali možnosti k ohrožení naší branky. Před poločasem se nám podařilo vstřelit úvodní branku.

Ve třetí čtvrtině kluci přidali druhou přesnou trefu. Bohužel s pocitem, že to máme v kapse, kluci polevili ve svém nasazení a koncentraci. Hráčům Bohemians tak otevírali dveře do našeho kruhu a díky tomu soupeř snížil stav utkání na rozdíl jedné branky. Ve čtvrté čtvrtině chtěli kluci náskok udržet a třeba i skóre navýšit. Měli k tomu celkem blízko, ale zradila je koncovka. Minutu před koncem přišla rána v podobě vyrovnávací branky Bohemky, na kterou už kluci nedokázali odpovědět. S pražským celkem jsme se tak rozloučili remízou 2:2 .

Branky: Kouba Jan, Kaska Šimon

SLAVIA HK – TJ PLZEŇ LITICE   5 : 4

Druhé utkání proti Liticím kluci rozehráli dobře. Poměrně brzy vstřelili první branku a i herně měli nad plzeňskými neparně navrch. Hráči soupeře nám nechtěli dát nic zadarmo, a tak prakticky hned srovnali skóre. Do poločasu jsme ale opět odskočili soupeři na rozdíl jedné branky, i když naše hra byla dost nepřesná a nekoncentrovaná. Hned zkraje druhé půle utkání kluci přidali branku na 3:1. Plzeňští ovšem nesložili zbraně a začali se tlačit do útoku, důsledkem čehož začalo přibývat nedovolených zákroků z naší strany. Rozhodčí rozdávali karty zelené a žluté barvy, soupeř naše vyloučení trestal a podařilo se mu skóre srovnat. V poslední minutě třetí čtvrtiny se nám povedlo zase odskočit soupeři na rozdíl branky. Ve čtvrté čtvrtině opět padaly karetní tresty, a to zcela po právu pouze na naší straně. Hned naše první vyloučení oceněné zelenou kartou potrestali litičtí brankou na 4:4. Kluci chtěli zvrátit stav utkání na svou stranu, ale místo tlaku na soupeře vyrobili zbytečný faul, který byl doprovozen nemístnou připomínkou na hráče soupeře, a červená karta byla na světě. Utkání jsme tedy dohrávali ve čtyřech. Soupeř vsadil na hru bez brankáře, tlačil se do útoku, a to se mu stalo osudným. V poslední minutě utkání jsme se dostali do jeho kruhu a Martin po parádní akci rozhodl utkání v náš prospěch.

Branky: Kaska Štěpán – 2, Chládek Fabián, Vejvoda Vojta, Posejpal Martin

Do průběžné tabulky tak připisujeme 4 body. Máme však ale co zlepšovat, především kázeň na hřišti, abychom se vyvarovali zbytečných vyloučení a hlavně červených karet!!!