U15 chlapci

Poslední utkání halové soutěže starších žáků bylo vítězné

Poslední utkání halové soutěže v tomto ročníku odehráli v sobotu 22.1.2022 v hale v Kostelci nad Černými lesy i naši starší žáci. Soupeřem jim byl tým HC Bolevec. Papírově silnější byla naše soupiska, nicméně postupné omluvenky starších žáků znamenaly, že k utkání nastoupil tým kategorie U12, staršími žáky jen doplněný. Pro mladší žáky to byla, ale perfektní prověrka před blížícím se vyvrcholením jejich soutěže, kde sahají na příčky nejvyšší a tak jsme chtěli víc jak uspět.

V utkání jsme měli cíl udávat směr hry a získávat míče již na soupeřově polovině. Hned od začátku jsme v tomto ohledu měli jasnou převahu, jediné, ale to zásadní co se nám nedařilo, bylo dostat míček za brankářova záda. V kruhu jsme byli neefektivní a ani trestné rohy v prvním poločase k našim gólům nevedly.

Skóre jsme sice otevřeli, ale první čtvrtinu vyhráli jen hubeným rozdílem 1:0. V druhé čtvrtině přišel náš hluchý úsek. Útoky končily již před soupeřovým kruhem a většina hry, pokud se to co bylo vidět na palubovce dá hrou nazývat, se odehrávala na polovině hřiště. Bolevec se soustředil pouze na prostřelování míčů do našeho kruhu, což se nám sice částečně dařilo bránit, ale po dvou chybách a dvou ojedinělých střelách na branku, které skončily za brankovou čarou, jsme prohrávali 1:2.

Po startu třetí čtvrtiny přišla další branka Bolevce a stav 1:3. Naštěstí jsme se s tím smířit nechtěli. Druhý poločas jsme začali být aktivnější i když místy pořád utkání připomínalo „festival ztracených šancí“. Postupně jsme se dostávali do lepších střeleckých pozic a co víc začalo se dařit i efektivně zakončit. Do poslední minuty utkání jsme vstupovali se skóre 6:3. Deset vteřin před koncem ještě Bolevec z náhodné šťastné střely díky naší teči korigoval na 6:4.

Poslední halové utkání kategorie U15 tedy žáci dotáhli do vítězného konce. Byla to prakticky první soutěžní halová sezóna pro naše hráče. Sbíráme zkušenosti a příští rok ve stejné sestavě uvidíme, jestli si s halovou hokejkou a mantinely poradíme lépe. Přístup týmu ke všem halovým utkáním nám v tomto ohledu dává velkou míru optimismu.

Autor: Lucie Kožešníková