U15 chlapci

Starší žáci výborným výkonem zdolali Pragu a dál vedou skupinu o umístění

V sobotu 14.5. se starší žáci před domácím publikem prezentovali parádním výkonem. Utkání s HC Praga bylo přímím soubojem o čelo tabulky. Náš tým nastupoval do utkání s vědomím důležitosti tohoto duelu a zároveň oslaben o dva hráče základní sestavy.

Začátek hrací doby patřil nám. Od prvního hvizdu jsme byli tím aktivnějším týmem, který si neustálým tlakem vytvářel šance k zakončení. V sedmé minutě jsme otevřeli skóre dorážkou a v patnácté střelou z rohu upravili poločas na 2:0.Ve druhém dějství se hra postupně vyrovnávala a Praga měla touhu se vrátit do hry o body. Nejdříve zkorigovala gólem ze hry na 2:1. Následně jsme si penaltou vzali zpět dvougólové vedení my. Odpověď Pragy na sebe nenechala dlouho čekat a na ukazateli opět svítil v náš prospěch pouze jednogólový náskok. V posledních pěti minutách hrací doby za stavu 3:2, jsme nejdříve ubránili gólem zavánějící roh. Z následného ukázkového rychlého protiútoku, sehraném v přesných koridorech a s maximálním důrazem v zakončení, jsme upravili skóre na 4:2. Dohrávaný čas jsme tentokrát takticky zvládli na výbornou a vítězství si až do konce hrací doby s jistotou pohlídali.

Samotné utkání mělo snad vše co by se v těchto duelech dalo očekávat, nasazení, obětavost, skvělou atmosféru a drama. Hráči na všech postech byli aktivní při hře s balónkem i bez něj. Zodpovědně si plnili své úkoly jak v ofenzívě tak defenzívě a při chybách se byli ochotní a schopní zastoupit. Vynikající momenty měl i náš brankář, bylo se o co opřít. Tým předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů a doufejme, že v tomto duchu budeme pokračovat.

28.5. dvojutkáním s PH Jičín celou letošní soutěž uzavřeme. Pokud potvrdíme papírové předpoklady, bude nám patřit první místo ve skupině o umístění, kategorie U15. Přijďte starší žáky podpořit, děkujeme!

autor: Lucie Kožešníková