U15 chlapci

Starší žáci z utkání jako na houpačce vyšli vítězně

K prvnímu utkání halové soutěže v roce 2022 nastoupili i starší žáci v sobotu 8.1.2022. Jejich vyzyvatelem se stal tým TJ Sokol Kbely. Výkonnostně se oba týmy podobají a tak se očekával vyrovnaný duel.

Do utkání vstoupili naši žáci aktivně i když ve druhém minutě skóre poprvé otevřely Kbely. Zahajovací čtvrtina skončila v náš prospěch 3:1. Dvoubrankové vedení, jak se ukázalo po celou dobu utkání hrálo svoji roli.

Do druhé patnáctiminutovky se nastupovalo se stejnou chutí hrát, ale na začátku se dařilo více soupeři. Dva kbelské góly v rozmezí dvou minut rázem srovnaly stav na 3:3. V těchto momentech se nám, ale nápor Kbel podařilo zastavit a znovu dvěma góly upravit skóre na 5:3.

Začátek třetí čtvrtiny nás opět nachytal nekoncentrované. Chyby ve střídání, zbytečné diskuze kdo bude mít po odpískání míč v držení, dva kbelské góly a stav 6:6.

Posledních patnáct minut již bylo kdo z koho. Poslední tři minuty utkání, ale patřily našim hráčům. Dva rychlé góly v 57. minutě na 8:6 a takticky zvládnutá koncovka znamenala zasloužené tři body do tabulky a dlouho očekávané vítězství našeho týmu.

Sobotní výkon byl hodně fyzicky náročný, ale překvapivě i hodně týmový. I když přinesl nepřeberné množství chyb, je potěšující, že se nám probouzejí další a další střelci a i v momentech, kdy se úplně nedaří, je tým schopen se zvednout a na hřišti nechat maximum.

Autor: Lucie Kožešníková