U15 dívky

Starší žákyně mají další bod za remízu s HC Rakovník

Čtvrté kolo halové soutěže starších žáček se odehrálo v neděli 12.12.2021 na palubovce sportovní haly v pražských Kbelích. Soupeřem byl HC Rakovník. Soupisku tradičně ovlivnily karantény, nemoci a hlavně termínová kolize s utkáním mladších žaček. Až do samého začátku jsme nevěděli v jaké sestavě vlastně nastoupíme. Naštěstí se hráčkám U12 podařilo přijet do haly souběžně se zahajovacím hvizdem. Než se děvčata sžila se stylem vyšší soutěže, kde je hra o poznání rychlejší a důraznější, svítilo na ukazateli skóre 0:2 v náš neprospěch.

První přestávku jsme tedy využili k vysvětlení a doladění taktických momentů naší hry. Od 2. čtvrtiny se hráčky začaly vracet do utkání a pomalu přebírat otěže hry do vlastních rukou. Odměnou za velkou bojovnost bylo poločasové srovnání skóre na 2:2. Druhá půle již přinesla vyrovnaný hokej s naší mírnou herní převahou. Šance střídala šanci a bylo jen otázkou času kdo vstřelí třetí gól. To se po naší chybě povedlo holkám z Rakovníka a našim hráčkám nezbylo nic jiného, než se opět pokusit vyrovnat. Vyrovnání přišlo pět minut před koncem. Další góly již nepadly a tak konečným výsledkem byla oboustranně zasloužená remíza 3:3. Naše hráčky si zaslouží ocenění za přístup k tomuto duelu. I za nepříznivého stavu nic nevzdávaly a celou hrací dobu bojovaly o dobrý výsledek.

Toto utkání bylo v tomto kalendářním roce poslední. Na rok 2021 tento tým určitě nezapomene, byl až neskutečně úspěšný. Holky vybojovaly 1. místo MČR v kategorii U12 a 2. místo MČR v kategorii U15. Doufáme, že i v příštím roce naše tréninková píle neochabne a i nadále budeme bojovat o příčky nejvyšší. Všem hráčkám od nás trenérů velké poděkování a přejeme příjemné prožití svátků vánočních.

Autor: Jiří Kožešník, Martina Pražáková