U15 dívky

Starší žákyně na Májovém turnaji 2023 díky excelentním výkonům na hřišti berou bronz z kategorie U13 a v kategorii U15 sedmou příčku!

Jak se již stalo tradicí, tečkou za naší další veleúspěšnou sezónou byla účast na našem domácím Májovém turnaji.

Náš tým starších žákyň jsme rozdělili do kategorií U13 a U15 a doplnili o několik hráčů ročníku 2012.
Děvčata v kategorii U13 vstoupila do turnaje jako spolufavoriti na příčky nejvyšší. V prvním duelu s Bratislavskou Račou – parádní výkon s vítězstvím 6:2. Další soupeř tentokrát z plzeňských Litic – vyrovnané utkání s konečnou dělbou bodů za remízu 3:3. Sobota začala pěkně zostra. „A“ tým Vídně a boj o každý metr hřiště. Na fyzickou převahu kluků holky odpovídaly rychlostí, pohybem a kolektivním výkonem. V posední minutě jsme zkusili hru bez brankáře na maximální riziko. Vyrovnat se nám už nepodařilo a naopak soupeř v posledních vteřinách skóroval do prázdné branky a upravil na 3:1. Následovala pohodová výhra nad výběrem Prahy 7:0 a náš postup do nedělního semifinále. Čekalo nás derby proti našim chlapcům U13. Vyrovnané utkání, plné nasazení, opět důraz a fyzická převaha kluků proti kolektivní hře založené na herní a technické vyspělosti holek, spousta nevyužitých šancí, znamenalo, že do finále postupují šťastnější kluci. Nás čekal boj o bronz s vídeňským Universitas AHTC.  Super duel, spousta šancí na obou stranách a když už se zdálo, že půjdeme na nájezdy, tak dvěma smrtícími kontry strhly holky vítězství na naší stranu. Po výhře 3:1 bereme v klučičí konkurenci parádní bronzovou medaili. Takže Kájo, Eliško, Amálko, Aničko, Áďo, Viky, Šimone, Štěpáne, Maxi, Járo, díky za parádní tři dny. 

V kategorii U15 jsme nastoupili jako jediný holčičí tým a tak našim cílem bylo si turnaj hlavně pořádně užít. V pátečním podvečeru nám los přidělil dobře známé kluky z Mnichovic. Soupeř zahajovací utkání zvládl lépe a zvítězil 4:2. Předvedená hra však naznačovala, že pro nikoho nebudeme snadným soustem. V sobotu nás čekala bratislavská Rača a jejich hlasití fanoušci. Utkání jako přes kopírák, v kategorii U15 už se potvrzuje, že síla důraz a rychlost je jasně na straně kluků. Můžeme hrát opticky poměrně vyrovnané utkání, ale z vítězství se většinou radují kluci. V posledním duelu ve skupině jsme se utkali s výběrem Prahy Boys. Přišla konečně naše jasná výhra  4:0. Čtvrté místo ve skupině znamenalo postup do semifinále „B“ a souboje o konečnou 5. až 8. příčku. Prvním soupeřem v play-off byl tým PH Jičín. Hrálo se takové východočeské derby. Holky se od samého začátku pustily do soupeře se vší vervou. Jičínská obrana jen tak tak odolávala naším útočným atakům. Tolik tyček jsme netrefili snad za celé jaro. Díky několika výborným zákrokům naší gólmanky zůstávalo na ukazateli skóre  0:0. Potvrdilo se sportovní pravidlo „nedáš dostaneš“. Dva náhodné protiútoky soupeř využil a zajistil si postup do souboje o konečné 5. místo. Na nás zbyl boj o sedmou příčku a odveta s HC Mnichovice. Jak my, tak kluci z Mnichovic, jsme se už neměli na co šetřit. Od samého začátku se hrálo pěkně od podlahy. Spousta šancí na obou stranách, krásné akce, souboje, zákroky brankářů, prostě parádní podívaná, která vyústila v asi zaslouženou remízu 1:1. O vítězi měly rozhodnou nájezdy. Žádné hráčce se do této loterie moc nechtělo. Nakonec se nám podařilo vybrat trio statečných, kterým kryla záda svými zákroky Valča. Všechny tři naše nájezdy byly jako z učebnice pozemního hokeje. Soupeřův brankář neměl nejmenší šanci a když naše brankařka jeden mnichovický nájezd v pohodě vytlačila mimo branku, bylo na oslavu zaděláno. 
7. místo v čistě chlapecké konkurenci je jako zázrak, většina týmu navíc hrála na turnaji dvě kategorie. Počet nalepených tejpů, křečí, boulí, modřin, puchýřů, jasně dokazoval, že se naše žákyně nedaly zadarmo a pro dobrý výsledek odvedly absolutní maximu, za což si zaslouží obdiv a poděkování.

Aby toho nebylo málo, tak se také podílely na přípravě a hladkém průběhu turnaje, jehož vrcholem bylo jejich super taneční vystoupení na zahajovacím ceremoniálu společně s děvčaty z U10. Máme nejen výborné hokejistky, ale i skvělé tanečnice.

Komu za to všechno děkujeme, tedy Verče, Tereze, Báře, Dorotě, Elišce, Káje, Ámě, Viky, Adéle a Aničce a také Radimovi, který nám v neděli herně pomohl. 
Jako trenéři jsme pyšní na výkony našich hráček. Ještě větší radost nám pak udělala pondělní fotka z nemocnice již usměvavého, v neděli vážně zraněného spoluhráče Šmejkyho, kterého také zdravíme a přejeme brzké uzdravení a návrat k hokeji.

 Ahoj všem a krásné prázdniny

Autor: Jiří Kožešník, Martina Pražáková

Fotogalerie z celého turnaje najdete na Rajčeti

Starší žákyně na Májovém turnaji 2023 díky excelentním výkonům na hřišti berou bronz z kategorie U13 a v kategorii U15 sedmou příčku!