U15 dívky

Starší žákyně na Zeleném pruhu „golparádou“ uzavřely hokejový rok 2022

Sobotní dvoukolo (17.12.2022) halového hokeje bylo posledním v letošním roce. Nastoupili jsme sice opět v nekompletní sestavě, ale s chutí ukončit sezónu dobrým výsledkem. Na hřiště se vrátily útočnice, ale do stavu nemocných naopak odešla skoro celá obrana. Naštěstí i díky šířce lavičky máme kde brát.

HC Slavia Hradec Králové – HC Rakovník „B“ 15:0

V prvním duelu jsme v klidu přehrály záložní tým Rakovníka. Utkání v tréninkovém tempu si děvčata užila. Vyzkoušela si různé herní varianty rozehrávky, zakončení, trestné rohy a hlavně se připravovala na veledůležité druhé utkání dne – derby s naší pražskou jmenovkyní SK Slavia Praha.

HC Slavia Hradec Králové – SK Slavia Praha 4:1

V prvním vzájemném duelu jsme smolně prohrály 3:2, náš cíl byl jediný, vyhrát a tím se udržet v boji o příčky nejvyšší. 

Díky obrovskému nasazení všech hráček se nám soupeřky podařilo zatlačit na jejich obranou polovinu a po většinu utkání udávat tempo hry. Nezastavil nás ani první náhodný gól ve dvanácté minutě. Dění na hřišti jsme měli pod kontrolou. Občasné breaky soupeřek řešila v klidu naše neprostupná obrana v čele s výborně chytající gólmankou. Postupně se nám podařilo vývoj otočit a vybojovat náskok 3:1. Při soupeřově závěrečné powerplay jsme střelou do prázdné branky ukončili utkání na skóre 4:1 a  zcela zaslouženě si připsaly tři tabulkové body.  I díky našim soupeřkám byl duel vrcholem dne, což potvrdili i diváci a přihlížející trenéři. Sobotní parádní představení umocnila i premiéra našich nových černých dresů. 

Poděkování trenérů všem hráčkám za přístup v celé zatím nelehké halové sezóně. Odměnou pro nás je průběžná první příčka v soutěži. Do nového roku všem zdraví štěstí pohodu, přejí trenéři Martina a Jirka

Autor: Jiří Kožešník

Starší žákyně na Zeleném pruhu „golparádou“ uzavřely hokejový rok 2022