U15 dívky

Starší žákyně opět nezaváhaly

16.12.2023 Plzeň

HK – Rakovník 6:0
Vzhledem k třítýdenní pauze jsme se před zápasem dlouho radily a vysvětlovaly si různé herní situace, což bylo ku prospěchu věci, protože od prvních minut zápasu se nám dařilo hrát naši hru, udávat tempo zápasu. V zápase bylo vidět spoustu krásných halových akcí, které jsme trénovaly, stejně tak se dařil i obranný systém a tak jsme postupně navyšovaly skóre. Když se soupeřkám z Rakovníka podařilo naši obranu překonat, vždy narazily na skvěle chytající Valču Labuťovou. Za tento zápas si děvčata zasloužila obrovskou pochvalu za dodržování pokynů, ale především za nasazení, protože jsme měly jen jednu hráčku na střídání.

HK – Praga 7:4
Do druhého zápasu jsme nastoupily se stejnou taktikou – vnutit soupeřkám z Pragovky svoji hru a udávat tempo hry. Tento plán nám překazila druhá nejmladší hráčka na hřišti (v lednu jí bude teprve 12 let), kdy po dvou jejích akcích jsme po 4 minutách prohrávaly 0:2. Díky tomu, byla z našich holek cítit neuvěřitelná nervozita a vznikal tím na hřišti chaos, nedodržovaly jsme taktiku, roztrhávaly zónu, ale především vázla komunikace. Děvčata jsme uklidňovaly, že je potřeba si šance připravit, že jsme zkušenější tým a počkáme si na chybu soupeřek. Potřebný klid, zajistila, jako správná kapitánka,Terka Pražáková, která dala první gól a tím jsme prolomily pomyslné hradby a pak se přidala třemi góly Eliška Ostatnická a do konce první třetiny jsme otočily nepříznivý vývoj. Celý zápas na nás Pragovka hrála osobní obranu, nutno podotknout, že skvěle a z toho jsme byly zaskočené a neuměly jsme si s tím dobře poradit. Nicméně je to pro nás velmi dobrá zkušenost a víme na co se máme v tréninku zaměřit a na čem zapracovat.

I přes rozpačitý výkon v druhém zápase chceme všem holkám za jejich přístup moc poděkovat, všechny se snažily a hrozně moc chtěly a to je dobrý základ pro další práci.