U15 dívky

Starší žákyně po vynikajícím výkonu smolně bez bodu

První kolo v novém roce 2022 nám přiřadilo nelehkého soupeře, vedoucí tým a jasného favorita soutěže U15 pražskou Slavii.

Děvčata vstupovala do utkání s respektem. Úvodní minuty patřily našim jmenovkyním. Ve dvacáté minutě utkání jsme díky kupícím se chybám na všech postech prohrávaly 0:2.

Ve druhé čtvrtě jsme začaly lépe spolupracovat v obraně a podařil se nám parádní návrat do utkání. Hru jsme vyrovnaly, chtěly jsme dávat góly a to se i dařilo. Od 3. čtvrtiny jsme diktovaly hru a v 50. minutě jsme šly do vedení 4:2. Jen díky tomu, že nám chybělo v některých momentech víc štěstí, jsme si nevytvořily ještě větší gólový náskok.

Poslední čtvrtina a závěr zápasu, ale týmu nevyšla. V 58. minutě Slavia srovnala na 4:4 a rozhodující vítězný gól na 4:5 padl až v dohrávaném čase v 62. minutě.

Výsledek 4:5 holkám po předvedeném výkonu pořádně zhořkl a to i s ohledem na nepřesnosti, kterých se v koncovce utkání dopustili rozhodčí ať již úmyslně či nikoliv. Týmu se do šatny neodcházelo lehce a na palubovku ukáplo i pár slz.

Pro nás je, ale důležitá hlavně předvedená hra a ta se jeví velkým přínosem do dalších soubojů. I přes věkový handicap jsme s jasným favoritem dokázali hrát vyrovnané utkání. Donutili jsme soupeřky více než se bát jen o výsledek. Holky si zaslouží obrovské poděkování za zatím nejhezčí utkání halové soutěže.

Autor: Martina Pražáková