U15 dívky

Starší žákyně potvrdily formu a berou důležité vítězství s SK Slavia Praha

Sobota 17.9.2022 přinesla první utkání na domácím hřišti a to hned derby mezi HC Slavia HK a její pražskou jmenovkyní SK Slavia Praha. Zároveň to byl i souboj předpokládaných spolufavoritů o vedoucí příčky v ligové tabulce U15.

Celý minulý týden provázely naše hráčky zdravotní problémy a tak jsme k sobotnímu „utkání podzimu“ hleděli s mírnými obavami. I přes komplikace se složením sestavy se hráčky od prvních minut chopily otěží utkání a pouze smůla nervozita a drobné chyby nám nedovolovaly získat vedení. V 9 minutě se potvrdilo pravidlo nedáš dostaneš a po náhodném protiútoku byl stav 0:1 v náš neprospěch. Obdržený gól tým nezlomil, ale naopak ještě zvýšil jejich útočné snažení. Ofenzivní aktivitu  podpořilo i 10 minutové vyloučení hráčky soupeře za nesportovní chování. Do poločasu se nám podařilo gólově srovnat. Druhá půle tak začala opět de facto od nuly. Naše snaha o aktivní hru dělala soupeřkám čím dále větší potíže a byla jen otázka času kdy překlopíme výsledek v náš prospěch. To se nám nakonec dvěma góly podařilo a zaslouženě bereme vítězství 3:1.

Zisk 3 bodů znamená posun na průběžnou první příčku soutěže starších žaček. Všem hráčkám děkujeme za přístup k utkání a gratulujeme k výhře.

Čtvrté kolo odehrajeme tuto středu na hřišti pražské Pragovky.

Autor: Jiří Kožešník