U15 dívky

Starší žákyně sehrály na domácí půdě s HC Hostivař „shakespearovské drama“ s vítěznou tečkou a dál kralují své soutěži

První letošní kolo halové soutěže starších žákyň se odehrálo v sobotu 7.1.2023 na naší palubovce v Orlické kotlině v hale TJ Slavia.

HC Slavia Hradec Králové – HC Bohemians Praha 5:0

Otevíracím utkáním v devět hodin ráno byl duel s týmem Bohemians. Časný začátek a asi i vánoční přestávka poznamenaly úroveň naší hry a tak pouze díky herní vyspělosti našeho týmu skončilo utkání povinnou výhrou 5:0. Byly to důležité tři body, které zůstaly doma.

HC Slavia Hradec Králové – HC Hostivař Praha 5:4

V druhém utkání nás čekal další pražský tým, tentokrát z Hostivaře. V jeho řadách hrají dvě hráčky vedoucí tabulku střelkyň soutěže a záda jim pak kryje reprezentační brankařka. Ani tato skutečnost neměnila nic na faktu, že jsme nastupovali v roli favorita utkání.

Na začátku nás, ale  soupeřky  zaskočily a hned v druhé minutě se ujaly vedení 1:0. Na vedoucí branku jsme odpověděli v šesté minutě – 1:1. Na hře byla i nadále patrná zbytečná nervozita z domácího prostředí a přemotivovanost v důležitém utkání. Poločas skončil 2:3. Během přestávky jsme si vysvětlili kde dochází k chybám, trošku jsme změnili rozestavení hráček a hlavně uklidnili herní projev. Porada nám očividně prospěla a tak se skóre pomalu otáčelo v náš prospěch. Soupeř sice i nadále hrozil nebezpečnými protiútoky, ty se nám už však dařilo bránit. Skóre jsme postupně vyrovnaly a ve 32. minutě otočily na konečných 5:4. Soupeřkám gratulujeme k výkonu a našim hráčkám děkujeme za předvedenou hru.

Další tři body v tabulce znamenají, že se s naší pražskou jmenovkyní a „Áčkem“ Rakovníka dělíme o čelo neuvěřitelně vyrovnané soutěže.

Až poslední dvě dvoukola tak rozhodnou o konečném pořadí v soutěži st. žákyň. To příští se odehraje v sobotu 14.1. na pražském Zeleném pruhu.

Autor: Jiří Kožešník