U15 dívky

Starší žákyně si v předposledním dvoukole parádní jízdou otevřely cestu k titulu halových Mistryň republiky

HC Slavia Hradec Králové – HC Praga 7:0

Sobotní dvoukolo v halové soutěži starších žákyň nejprve přichystalo duel s houževnatým týmem Pragovky.

Pokud jsme chtěli zůstat v boji o příčky nejvyšší, bylo naším jednoznačným úkolem zvítězit. Tento plán, ale tak trošku limitoval zdravotní stav našich hráček  – antibiotika, naražené žebra, nastřelený prst, zhmožděné zápěstí. Pragovka nám body jako vždy nechtěla dát zadarmo. První čtvrtina skončila hubeným vedením 1:0, které jsme získali až v poslední sekundě dorážkou trestného rohu. Od druhé čtvrtiny už dění na hřišti začalo odpovídat naším představám. Vstřelené branky, uklidnění hry, rychlá rotace na jednotlivých postech, která měla zajistit co možná nejmenší únavu našich klíčových hráček. Konečné jednoznačné vítězství nás dobře naladilo na pozdější vrchol dne, s největší pravděpodobností na finále celé soutěže.

HC Slavia Hradec Králové – HC Rakovník „A“  4:1

Při pohledu na tabulku bylo zřejmé, že kdo vyhraje toto utkání, udělá obrovský krok k zisku titulu MČR. Od první sekundy se oba soupeři zaměřili především na bezchybnou obranu klíčových hráček. Taktickou bitvu o to, kdo dá první gól, jsme zvládli lépe my. Ve čtvrté minutě jsme se ujali vedení 1:0. V těchto momentech jsme udávali tempo hry, ale další gól i přes několik slibných šancí se nám už během prvního poločasu vstřelit nepodařilo. Druhé dějství otevřely  lépe soupeřky. Ve 25 minutě z trestného rohu srovnaly na 1:1 a také si vytvořily několik vyložených šancí. I díky troše potřebného štěstí a hlavně za pomoci výborně chytající gólmanky, kterou v kritických momentech zastoupily i hráčky v poli, se skóre neměnilo. Následně jsme začali přebírat otěže duelu zase my a třemi góly strhly výsledek v náš prospěch a ke konečné podobě 4:1.

Za obrovské oboustranné nasazení a předvedenou hru bychom rádi poděkovali našim hráčkám, ale také soupeřkám, bylo to finále se vším všudy. Získané tři body znamenají, že v posledním dvoukole, kde nás čekají HC Mnichovice a HC Rakovník „B“, což jsou týmy z dolní poloviny tabulky, stačí k titulu Mistra republiky v halovém hokeji pro kategorii starších žákyň, získat 4 body což je více než reálné.

Děkujeme našim fanouškům, kteří neváhali a na zápas se s našim týmem osobně vydali, ale také i těm, co nás na dálku podporují celou sezónu.

Autor: Martina Pražáková a Jiří Kožešník