U15 dívky

Starší žákyně v Rakovníku – drama se smutným koncem …

HC Rakovník – HC Slavia Hradec Králové   4:3

Druhou třetinu soutěže jsme končili utkáním na horké půdě Rakovníka. Už před zápasem oba týmy věděly že půjde o hodně. Pokud vyhraje Hradec udrží reálnou naději na vítězství v soutěži. Rakovníku zase bodový zisk přiblíží bronzové medaile. 

Od prvního hvizdu se děvčata do soupeře „zakousla“ a postupně získala vedení 1:0, 2:0, 2:1, 3:1. V tento moment se zdálo, že jsme soupeře s přehledem přehrávali. Ve třetí čtvrtině se bohužel začala projevovat únava zapříčiněná absencí dvou hraček základní sestavy, která při naší úzké lavičce byla velmi citelnou ztrátou. Další ranou bylo několik velice sporných rozhodnutí mladých rozhodčích. Nám neuznaný gól z trestného rohu, kdy míček bránící hračka evidentně zasáhla 30 cm za brankovou čarou a naopak uznaný gól soupeře evidentně kopnutý nohou. Ano, i rozhodčí dělají chyby a musí se svému řemeslu učit. Je to škoda, protože jinak vzájemné duely s Rakovníkem bývají ozdobou soutěže. 

Až na několik výjimek bych hráčkám rád poděkoval za snahu a nasazení. Nemá cenu věšet hlavu z prohraného zápasu, pojďme se poučit z našich chyb. Je před námi ještě celá třetina soutěže, kterou odstartujeme příští sobotu na hřišti v Mnichovicích.

Autor: Jiří Kožešník

Starší žákyně v Rakovníku – drama se smutným koncem …